Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Валерій Пекар: підсумковий ВІДЕОкоментар до лекції у Відкритому Православному Університеті

Версия для печатиВерсия для печати
30 червня 2016 | Події

Дивіться підсумковий коментар Валерія Пекаря до лекції, яку він прочитав у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості у четвер, 23 червня.

Валерій Пекар: «Читайте Біблію. Це — історія модернізації» +ВІДЕО

Повну версію виступу Валерія Пекаря можна побачити у відеозаписі на нашому сайті та на каналі YouTube Відкритого Православного Університету.

«Лекція у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості називалася «Цінності, модернізація України і роль релігії».

Ми аналізували, що саме відбувається в Україні, як саме можна описати ці процеси, і класифікували їх як модернізацію. Модернізація — це перехід від традиційних суспільства, економіки, політики до модерних суспільства, економіки, політики… І власне накопичення людей з модерними цінностями в Україні зробило незворотнім той шлях, яким сьогодні Україна йде.

Активна меншість визначає напрямок, і це означає, що наш рух незворотній і його неможливо загальмувати, але пасивна більшість визначає темп. І це означає, що він буде дуже повільним до того моменту, поки ми не знайдемо способу цей рух пришвидшити.

Переважна більшість українців досі живе із цінностями стабільності та порядку, і це означає, що в країні дуже важко робити реформи, бо це є антитезою реформ.

Разом із тим, більше 15% людей мають модерні цінності розвитку, прогресу, багатства, кар’єри, подорожей, освіти, навчання… І це робить наш рух незворотнім.

Основні висновки стосувалися того, якою є роль релігії у сучасному суспільстві. В першу чергу, ми хочемо відкинути обидва традиційні погляди на роль релігії у сучасному суспільстві — ортодоксальний і атеїстичний. Ортодоксальний полягає в тому, що релігії не потрібно модернізуватися, вона несе вічні цінності і вічні повідомлення і таким чином з нею все завжди гаразд. Ми бачимо, що це не так, ми бачимо, що від такої ортодоксальної релігії люди відходять.

Водночас інша класична відповідь, атеїстична, яка полягає в тому, що час релігій вичерпаний, що вона вже нікому не потрібна, є застарілим, архаїчним, середньовічним соціальним інститутом, також не має під собою жодного підгрунтя.

Ми бачимо, що сьогодні саме релігійні, духовні пошуки  дуже часто допомагають модернізації націй і країн. Ми бачимо, що атеїзм є лише одним маленьким етапом у розвитку релігій, коли релігія отримує виклик від того, що люди відходять від неї через те, що вона не відповідає на їхні запити, і тоді релігія модернізується, не відходячи від своїх основ, від своїх духовних джерел і заповідей, але повертаючись обличчям до сучасної людини, до її проблем, викликів, питань. І така релігія є важливим чинником модернізації суспільства, що врешті веде нас до заможного, справедливого і щасливого буття.

Це і є одна з можливих чотирьох відповідей стосовно ролі релігії в сучасному суспільстві. Решта відповідей є у повному тексті лекції».

Український досвід мирного співіснування конфесій приїжджали вивчати іноземці — відбулася публічна лекція Людмили Филипович (+відео)

У Відкритому Православному Університеті новий проект — дитяче «Смарт-кафе»

Друга лекція у Відкритому Православному Університеті: знову аншлаг (+ВІДЕО)

Валерій Пекар
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3240

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар