Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Валентинки» на поминках, або Любов під час війни

Версия для печатиВерсия для печати

На вулицях Києва почали з’являтися, але після Маріуполя, Краматорська та Дебальцева, швидко почали зникати білборди та сітілайти з пропозиціями весело відсвяткувати День святого Валентина.

День святого Валентина

Але свято наближається, і це привід поговорити про любов та про символічні особливості, які несе нам цей день цього року.

Гадаю, що ні для кого сьогодні не є новиною, що День святого Валентина не має жодного відношення до того святого Валентина, якого знає Церква (і Православна, і Католицька). Немає в церковних календарях такого свята 14 лютого. Це світське свято з власними традиціями, «валентинками» і комерційним зиском торговців квітами, листівками, а також організаторів корпоративів та дискотек.

Цього року день всіх закоханих припадає на суботу. І це не звичайна субота. За церковним календарем, вона поминальна Вселенська батьківська. Саме в цю суботу в усіх храмах і монастирях будуть поминати наших спочилих предків, а також сучасників, чиї життя забрала війна.

Читайте также: 5 вопросов о смерти — накануне Троицкой родительской субботы

20 вичерпних відповідей про ПОМИНАННЯ СПОЧИЛИХ

Багато з них були патріотами. А патріотизм – це любов. Багато з них загинули, захищаючи Батькивщину, свою землю і своїх близьких. А Христос каже, що «немає більше тієї любові, хто душу свою покладає за друзів своїх». Люта і безжалісна смерть розлучила родини, зробила одніх вдовами, інших сиротами, забрала дітей раніше за батьків.

Але любов залишилась. Смерть не має над нею влади. Тому, що Бог є Любов. Тому, що любов – це частка божественного в людині. «Любов ніколи не припиняється», - такими словами завершується гімн любові апостола Павла з послання до Коринфян.

Тому, пропоную цю суботу святкувати не як день закоханих, а як свято любові. Любові справжньої, божественної, вічної.

Давайте помолимося за упокій спочилих. Давайте втішемо горе тих, що втратили. Давайте обнімемо того, хто нам любий і того, хто поруч. Давайте надішлемо «валентинку» тим, хто на фронті, тим, хто в шпиталі, і тим, хто в полоні.

До речі, найдавнішого «валентинкою», що збереглася є послання дружині з в’язниці герцога Орлеанського Чарльза, написане ним у 1415 році. Тобто рівно 600 років тому. Оригінал цього послання, позбавлений зовнішніх прикрас, але наповнений красою справжніх почуттів, і нині зберігається у Британському музеї.

Давайте скажемо про нашу любов нашим коханим: і тим, хто поруч, і тим, хто відійшов до Господа. І пам’ятаймо – у Бога немає мертвих, у Бога всі живі! Герої не вмирають! Любов перемагає!

Читайте также: Пожелания в День влюбленных от главы Синодального молодежного отдела УПЦ

А на другий день згадаємо, що 15 лютого – Стрітення Господнє – свято зустрічі. Зустрічі людини з Богом та зустрічі люблячих сердець, яку нам обіцяє Господь.

Авторський переклад блогу протоієрея Георгія Коваленка на ТСН

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Протоиерей Александр Авдюгин. «Опошление Любви»

Священник Андрей Дудченко. «Что такое "день святого Валентина"?»

Священик Миколай Коренга. «Ексклюзив про день святого Валентина»

«День за днем нас кормят ложью о сексе» — К.С.Льюис

Протоиерей Георгий Коваленко
День святого Валентина
Блог прот.Георгия Коваленко на сайте ТСН
день влюбленных
вселенська поминальна батьківська субота

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4720

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар