
На вулицях Києва почали з’являтися, але після Маріуполя, Краматорська та Дебальцева, швидко почали зникати білборди та сітілайти з пропозиціями весело відсвяткувати День святого Валентина.
Але свято наближається, і це привід поговорити про любов та про символічні особливості, які несе нам цей день цього року.
Гадаю, що ні для кого сьогодні не є новиною, що День святого Валентина не має жодного відношення до того святого Валентина, якого знає Церква (і Православна, і Католицька). Немає в церковних календарях такого свята 14 лютого. Це світське свято з власними традиціями, «валентинками» і комерційним зиском торговців квітами, листівками, а також організаторів корпоративів та дискотек.
Цього року день всіх закоханих припадає на суботу. І це не звичайна субота. За церковним календарем, вона поминальна Вселенська батьківська. Саме в цю суботу в усіх храмах і монастирях будуть поминати наших спочилих предків, а також сучасників, чиї життя забрала війна.
Читайте также: 5 вопросов о смерти — накануне Троицкой родительской субботы
Багато з них були патріотами. А патріотизм – це любов. Багато з них загинули, захищаючи Батькивщину, свою землю і своїх близьких. А Христос каже, що «немає більше тієї любові, хто душу свою покладає за друзів своїх». Люта і безжалісна смерть розлучила родини, зробила одніх вдовами, інших сиротами, забрала дітей раніше за батьків.
Але любов залишилась. Смерть не має над нею влади. Тому, що Бог є Любов. Тому, що любов – це частка божественного в людині. «Любов ніколи не припиняється», - такими словами завершується гімн любові апостола Павла з послання до Коринфян.
Тому, пропоную цю суботу святкувати не як день закоханих, а як свято любові. Любові справжньої, божественної, вічної.
Давайте помолимося за упокій спочилих. Давайте втішемо горе тих, що втратили. Давайте обнімемо того, хто нам любий і того, хто поруч. Давайте надішлемо «валентинку» тим, хто на фронті, тим, хто в шпиталі, і тим, хто в полоні.
До речі, найдавнішого «валентинкою», що збереглася є послання дружині з в’язниці герцога Орлеанського Чарльза, написане ним у 1415 році. Тобто рівно 600 років тому. Оригінал цього послання, позбавлений зовнішніх прикрас, але наповнений красою справжніх почуттів, і нині зберігається у Британському музеї.
Давайте скажемо про нашу любов нашим коханим: і тим, хто поруч, і тим, хто відійшов до Господа. І пам’ятаймо – у Бога немає мертвих, у Бога всі живі! Герої не вмирають! Любов перемагає!
Читайте также: Пожелания в День влюбленных от главы Синодального молодежного отдела УПЦ
А на другий день згадаємо, що 15 лютого – Стрітення Господнє – свято зустрічі. Зустрічі людини з Богом та зустрічі люблячих сердець, яку нам обіцяє Господь.
Авторський переклад блогу протоієрея Георгія Коваленка на ТСН
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Протоиерей Александр Авдюгин. «Опошление Любви»
Священник Андрей Дудченко. «Что такое "день святого Валентина"?»
Священик Миколай Коренга. «Ексклюзив про день святого Валентина»
«День за днем нас кормят ложью о сексе» — К.С.Льюис
Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:
- Карту «Приватбанку»
- Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
0
Коментарі
Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації
Додати коментар