Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

В Укрінформі відбувся круглий стіл, присвячений українській церкві

Версия для печатиВерсия для печати
18 лютого 2015 | Репортаж

«Українська церква: шляхи єднання та доля Московського патріархату в Україні». Під такою назвою 18 лютого в інформаційній агенції «Укрінформ» відбувся круглий стіл.

 

Його учасниками стали: протоієрей Георгій (Коваленко) ― УПЦ; протоієрей Андрій (Дудченко) ― УПЦ; протоієрей Володимир (Сміх) ― УПЦ КП; протоієрей Віталій (Ейсмонт) ― УПЦ КП; протоієрей Микола (Данилевич) ― УПЦ; протоієрей Олександр (Трофимлюк) ― УПЦ КП; Володимир Юшкевич ― експерт; Володимир Саган ― професор-релігієзнавець.

Під час круглого столу обговорювались питання :

1.Українська Церква в часи кризи і війни

2. Моральний стан та авторитет Української Православної Церкви. Московський та Київський Патріархат

3. Роль держави у процесі церковного єднання

4. Українське православ’я і сучасне суспільство

 «Соборність церкви є важливішою за механічне об'єднання. І українські православні церкви мають об’єднуватися лише на основі соборності», ― на цьому під час круглого столу наголосив протоієрей Георгій Коваленко.

«Відродження соборності церкви на цьому етапі важливіше, ніж штучне зовнішнє об’єднання, ― продовжив він. ― Треба говорити про те, що в соборній Україні має бути соборна церква.

Як демократія не має бути тільки засобом зміни режиму, так само і соборність проявляється не тільки на соборах єпископів», ― зазначив отець Георгій, наголосивши при цьому, що назва церкви ― саме УПЦ, а не УПЦ МП ― є юридичною назвою і вона принципова, адже «УПЦ незалежна і самостійна в управлінні». 

За його словами, не треба використовувати імперсько-радянську модель єднання, яку церкві пропонують ще з 1990-их років.

Тим часом «багато хто вбачає таку церковно-державну симфонію, коли є держава і в неї є своя головна, найбільша, тобто найкерованіша, церква», ― підкреслив отець Георгій.

«В сучасному світі мають існувати ― і ми маємо знаходити ― інші формати і форми єдності», ― зазначив він.

При цьому прот. Георгій додав, що Революція гідності якраз і продемонструвала певну єдність усієї релігійної спільноти України ― і не структурну, а духовну єдність, єдність позиції.

«Важливо об’єднувати, а не битися за єдність, важливо спілкуватися і знаходити спільні рішення. І якраз такий формат демонструє Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій, яка фактично, не змішуючи усіх в одну структуру, консенсусом приймала і приймає рішення», ― зазначив отець Георгій.

За матеріалами «Укрінформу»

Галина Коваленко
Протоієрей Андрій Дудченко
Протоиерей Николай Данилевич
Людмила Филипович

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2482

1

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Революція гідності

Елена|
Не мешает помнить, что октябрьский переворот 1917 года назывался 70 лет Великой Октябрьской социалистической революцией. "При цьому прот. Георгій додав, що Революція гідності якраз і продемонструвала певну єдність усієї релігійної спільноти України ― і не структурну, а духовну єдність, єдність позиції." Это не правда, не надо говорить за всю УПЦ.

Додати коментар