Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Члени Міжнародної групи «Примирення»: «Маємо визнати, що наші численні гріхи стають причиною розбрату, який панує сьогодні в нашому суспільстві»

Версия для печатиВерсия для печати
06 червня 2014 | Події

6 червня о 16.00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (Інформаційно-аналітичний центр "Єдина країна") відбулася прес-конференція на тему: «Церкви України про "Шлях до майбутнього через примирення"». Організатор - Міжконфесійна та міжнародна група «Примирення в Європі - завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині».

Учасники: єпископ Боярський Феодосій (Снігірьов), вікарій Київської Митрополії УПЦ; єпископ УГКЦ Бориис (Гудзяк), єпархія Святого Володимира Великого для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії; архиєпископ Петро (Мальчук), ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ; пастор Ральф (Хаска), Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква св. Катерини; представники групи "Примирення" та провідні експерти з міжцерковних відносин.

ДОВІДКА. Міжконфесійна та міжнародна група «Примирення в Європі - завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині» виникла ще у 1974 році, коли Німеччина й Польща вирішили долучити Церкви для примирення між державами, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну. Дещо пізніше, у 1995 році ініціатива була розширена за рахунок нових учасників: України й Білорусії.

На сьогоднішній день групу очолює Архиєпископ Вроцлавський, Польської Православної Церкви, Єремія, і до її складу входять офіційні представники православних, католицьких, греко-католицьких і лютеранських Церков України, Білорусі, Польщі й Німеччини, делеговані в групу главами своїх Церков.

Україна у складі Групи «Примирення» представлена офіційними делегатами від: Українська Православна Церква, Українська Греко-Католицька Церква, Римсько-Католицька Церква в Україні й Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква в Україні.

На завершення зустрічі було представлено "Комюніке" учасників Міжнародної групи "Примирення в Європі - завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині".

Комюніке учасників Міжнародної групи «Примирення»

Протягом кількох місяців Україна переживає важку кризу. Спочатку соціальне протистояння, яке сягнуло крайньої межі, призвело до масових акцій протесту у Києві, а нині в кількох областях на Сході України втрачено громадянській спокій. Щодня ми чуємо про нові зіткнення та кровопролиття. На наше переконання, причиною тих випробувань, які ми сьогодні переживаємо, стало приниження людської гідності та відсутність суспільного діалогу.

Сьогодні бажання людей, які мешкають на Сході та Заході, на Півночі та Півдні України однакові. Усі бажають жити гідно, бути матеріально забезпеченими, мати громадську та релігійну свободу, будувати безпечне майбутнє для своїх дітей. Однак, прагнучи спільних цілей люди не чують одне одного, не довіряють своєму ближньому, проявляють агресію по відношенню до своїх братів. Усе це свідчить про те, що наше суспільство охопила не стільки політична чи економічна криза; нас вразила моральна криза, криза довіри.

Сьогодні нам треба зрозуміти, що усі ми, незалежно від нашої національності, мови, віри та культури, є громадянами однієї країни. Україна – наш спільний дім. І тільки через ПРИМИРЕННЯ та суспільну злагоду ми можемо відновити спокій та добробут в нашому домі.

ПРИМИРЕННЯ – це, перш за все, здатність прийняти свого ближнього таким, який він є. Це визнання за кожною людиною права розвивати свої культурні та релігійні традиції і тим самим творити єдність в різноманітті та стверджувати неповторну красу сучасної України.

ПРИМИРЕННЯ – це вміння залишити Богові минуле, в якому були конфлікти і протистояння, щоб воно не тяжіло над нами, коли ми прагнемо будувати спільне майбутнє.

ПРИМИРЕННЯ - це не тільки подолання прірви між людьми, це і крок назустріч Богу, Який очікує нашого навернення. Маємо визнати, що наші численні гріхи стають причиною розбрату, який панує сьогодні у нашому суспільстві. Нам слід, перш за все, примиритися з Богом шляхом покаяння і жалю за наші вчинки. Господь наш Ісус Христос, який омив усі наші гріхи Своєю кров’ю, завжди готовий прийняти нас та простити наші провини. Мир з Богом має стати фундаментом і для примирення між людьми.

Ми, представники Церков України, усвідомлюючи власну відповідальність перед Богом і людьми за долю України і кожного її мешканця, заявляємо про власну готовність сприяти ініціативам, які будуть мати за мету побудову довіри і порозуміння між громадянами України та слугуватимуть справі загального Примирення.

Ми радо констатуємо, що незважаючи на усі складні випробування останніх місяців, нам вдалося зберегти в Україні міжконфесійний, міжнаціональний та міжетнічний мир. Ми рішуче засуджуємо спроби розпалювати ворожнечу на релігійному чи національному ґрунті.

Ми підносимо молитви до Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа, аби Він відкрив нам шлях до взаємного прощення та примирення і допоміг побудувати нову Україну.

 

Київ,
6 червня 2014 року

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1795

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар