Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Православні священики відроджують музичну терапію

Версия для печатиВерсия для печати
28 березня 2016 | Діти, молодь

Православні священнослужителі з парафіянами активно взялися за відродження в Україні музичної терапії.

Як розповів один із палких ініціаторів цієї справи протодиякон Тарасій Андрусевич, 5 березня делегація одного з найбільших інтернатів Борислава (225 учнів з 15 областей України) на запрошення настоятеля київської парафії в ім’я преподобного Агапіта Печерського протоієрея Валентина Макарова відвідала столицю.

Тут, 6 березня, в рамках музтерапевтичної програми Асоціації дітоводів «Ковчег» та майбутньої Академії прийомних батьків учні Бориславської санаторної школи-інтернату дебютували на базі щотижневих пісенних зустрічей у парафії прп. Агапіта Печерського і свт. Луки Кримського.

Це стало добрим і фаховим продовженням співпраці «Ковчегу» з клубом Православної творчості Києва — адже учням Бориславської спецшколи-інтернату для дітей з ДЦП вже вдалося і у 2007, і у 2008, і у 2009 роках саме з такими програмами виступати на сцені КНЕУ ім. Вадима Гетьмана — неподалік парафії святих лікарів Агапіта й Луки.

Тут ініціативне священство та небайдужі віряни з допомогою фахівців Київського медуніверситету ім.О. Богомольця та Академії педагогічних наук мають надію знайти підтримку для відродження такої спеціальності, як музична терапія.

Досвід підготовки подібних спеціалістів уже є в Словаччині: у Прешовському університеті діє сертифікована програма з підготовки музичних терапевтів.

В Україні ж поки триває активне згуртування усіх небайдужих навколо ідеї музичної терапії. Так, 7 березня у галереї «Соборна» відбувся виступ митців-бардів: Петра Романцева, о. Сергія Кисельова, о. Володимира Шинкарука, о. Ростислава Трьохбратського та багатьох світських авторів-виконавців духовної пісні.

«У галереї «Соборна», — засвідчила учасниця заходу, композитор Іванна Братусь, — відбуваються напрочуд фахові зустрічі митців, чия пісня і вірш, розповідь і мелодії стають оздоровленням і проповіддю духу живої церковної традиції».

«Уже близько 9 років саме завдяки Клубу митців, — розказав бориславський віолончеліст Ярослав Качмарчик, — триває співпраця Асоціації «Ковчег» з Карпат і творчих пошукувачів Києва. Завдяки таким духівникам православної молоді, як протоієрей Ростислав Трьохбратський, його любові до батьківського краю, розвинулися неповторно чудові ініціативи для молоді й родинних гуртів і громад. Саме йому випало стати першим духівником Асоціації дітоводів «Ковчег». Його пісня про храм свт. Миколая у Василькові нехай додасть снаги кожному написати пісню про свої храми в селах і містечках».

Таким чином, музична терапія має лікувати не тільки людей, але й цілі громади, сприяти новому світовідчуттю й творчому переосмисленню молоддю свого шляху до родини, до цілісної особистості, до побудови активного, Богом благословенного суспільства.

музична терапія

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1695

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар