Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«В Україні немає людини, яка не була б здатна вивчити українську мову» — прот. Андрій Дудченко

Версия для печатиВерсия для печати
13 листопада 2018 | Точка зору

Питання знання і статусу української мови в незалежній Україні – питання достатньо дражливе в суспільстві. Хоча, здавалося б, які тут можуть бути питання? Але всі роки незалежності, неначе човен в синім морі, питання мови, питання українізації, то виринає, то потопає. Це питання серйозної суспільно-політичної дискусії. З цього приводу у Верховній раді тривають політичні баталії.

Якою має бути українізація, щоб ми змогли будувати нову незалежну Україну без перегібів, говорили у програмі «Світло», що на UA:Перший. Тема випуску – «Державна мова та її законні права».

 

У студії – лектор Відкритого Православного Університету прот. Андрій Дудченко:

Щодо сфер дії української мови в суспільстві…

Я сам родом зі Сходу України, Луганської області, міста Красний Луч. Там я закінчив школу і, звісно, що мовою спілкування у містах Донбасу була виключно російська.

Пам’ятаю, коли ми починали вчити українську мову у школі з 2-го класу. Знаєте, у школі було кілька дітей, на яких дивилися особливо, бо їм вдалося звільнитися від вивчення української за якихось обставин. Але всі інші вчили. Це було не досить просто.

Останні вісім років я служу у Спасо-Преображенському соборі Києва. Це перша парафія УПЦ в столиці, яка запровадила використання української мови в богослужінні. Вісім років тому з благословення покійного Блаженнішого Митрополита Володимира почали використовувати українську мову. Це був запит саме з парафії, але і я зрадів цьому. Відтоді я почав вперше проповідувати українською мовою.

Українського перекладу літургії чекали років двадцять, і це краще, що є на сьогодні

Новий український переклад «Літургії Іоана Златоуста» користується популярністю: замовляють навіть уночі

Знаєте, і я підтримую ту тезу, що в Україні немає людини, яка не була б здатна вивчити українську мову у своєму професійному спілкуванні. Інколи я спостерігаю феноменальну «нездатність» вивчити українську мову, але мені здається, тут недостатньо мотивації.

Крім сфери державних комунікацій, бізнесу, приватної сфери, ще є важлива частина, де бутує мова, — це культура. В плані культури потрібно, щоб людина хотіла спілкуватися українською, слухати українське, дивитися українське, тому що це високоякісний продукт. І це починається зі школи, де викладається українська мова та література.

Дивіться повний запис програми «Світло»:

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоієрей Андрій Дудченко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
телепрограма «Світло»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2184

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар