Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

В Києві на Бесарабці замість знесеного Леніна пропонують встановити пам’ятник Богородиці

Версия для печатиВерсия для печати
22 січня 2015 | Події

Громадські активісти Києва, православні священики пропонують на місці знесеного пам’ятника Леніну в центрі столиці встановити пам’ятний комплекс Пресвятої Богородиці. Про це вчора, 21 січня, говорили на прес-конференції в УНІАНі.

Так, громадський діяч Дмитро Парубець нагадав, що пам’ятник Леніну, який стояв на розі вулиці Хрещатик та бульвару Шевченка, навпроти Бессарабської площі, було знесено 8 грудня 2014 року. За його словами, «цікаво те, що 8 грудня є особливим днем для християн».

Зокрема, «для християн Західного обряду це є день Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії», а для «християн Східних традицій це свято Введення в храм Пресвятої Богородиці», зазначив Парубець.

Він наголосив, що доцільно було б «на місці, де раніше був символ влади антихриста ― Ленін, після освячення побудувати пам’ятник Пресвятій Діві Марії».

Громадський активіст Іван Яворський наголосив, що зараз в Києві владою оголошено конкурс на реконструкцію Хрещатика та Європейської площі, і активісти сподіваються, що їх ініціатива буде підтримана.

Громадський діяч, політолог Володимир Цибулько наголосив, що владі при затвердженні плану реконструкції центральної частини Києва «варто було б врахувати, що є така ініціатива» громадськості. Він вважає, що одними «із символічних центрів у містах має бути замість Ленінів Богородиця».

Викладач історії України Вищої духовної семінарії Олександр Поліщук зазначив, що пам’ятники Богородиці з’являються по всій Європі, і простягнуті руки Богородиці означають «ті благодаті, які Пресвята Діва Марія хоче надати тим людям, які її про це просять». За його словами, це було б символічно для Києва і для України.

А ми нагадаємо, що свого часу керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) припускав, що на місці знесеного пам'ятника Леніну в центрі Києва можна було б встановити пам'ятник святій великомучениці Варварі.

Фото з сайту Обозреватель

За матеріалами прес-центру УНІАН

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ
памятник Ленину снесли

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2964

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар