Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Учасників DMOPC18 привітали предстоятелі церков, ігумен афонського монастиря і паралізований чернець

Версия для печатиВерсия для печати
19 червня 2018 | Події

Увечері першого дня роботи ІІ Міжнародної конференції «Цифрові медіа і православне пастирське служіння»,  після чотирьох робочих сесій з 9-ї до 17-ї, відбулося її офіційне відкриття.

Цей всесвітній (як сказав один з учасників) форум зібрав 103 доповідачі з 18 країн: єпископів, священиків, ченців і вірян різних Православних Церков світу. Конференція проходить під патронатом Вселенського Патріарха Варфоломія у Православній академії Криту в тій самій залі, де у 2016 році відбувся Святий і Великий Собор Православної Церкви.

Свої вітання конференції через офіційних представників надіслали Вселенський Патріарх, Патріарх Олександрійський, Патріарх Антіохійський, Патріарх Єрусалимський, Патріарх Грузинський, архієпископ Кіпрський, митрополит Варшавський і всієї Польщі та архієпископ Тиранський (Албанія). Привітав учасників і місцевий архієрей — митрополит Кісамський Амфілохій. Завершився перший день доповіддю ігумена Ватопедського монастиря Святої Гори Афон Єфрема, який прибув на конференцію одразу з аеропорту о 22:00 годині вечора.

Але найбільше учасників вразила історія і лист, який надійшов до організаторів від паралізованого ченця одного з грецьких монастирів. Цей чернець —  американець, який був професійним альпіністом, навернувся до віри і вирішив залишитися ченцем в одному з монастирів. Коли рішення було прийняте, в нього діагностували невиліковну хворобу, яка мала повністю паралізувати його за декілька місяців. Він прийшов до ігумена з цією новиною, і ігумен сказав, раз чоловік прийняв таке рішення — залишитися в монастирі, — то може це зробити.

Доглядати за сином приїхала мама. Сьогодні цей монах може рухати лише повіками очей. Саме в такий спосіб, за допомогою особливого програмного забезпечення, він може писати. Ось що він написав: «Молитва — це те, завдяки чому я можу спілкуватися з Богом. А інтернет — це те, завдяки чому я можу спілкуватися з людьми».

А ще він є одним з тих, хто слідкує за конференцією онлайн на сайті організаторів http://pemptousia.com.

Нагадаємо, у перший день конференції із доповіддю виступив ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості о. Георгій Коваленко.

На Криті о. Георгій Коваленко розповів про публічну теологію в інформаційну епоху

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Крит

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1680

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар