Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Запоріжжі відбувся перший турнір з гирьового спорту для дітей і молоді — фоторепортаж

Версия для печатиВерсия для печати
04 травня 2015 | Діти, молодь

2 травня у Запоріжжі за ініціативи Любові Черепахи за підтримки голови Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді архієпископа Запорізького і Мелітопольського Луки відбувся перший турнір з гирьового спорту на Кубок апостола Андрія Первозванного.

Він пройшов на території Андріївського кафедрального собору м. Запоріжжя у сквері біля скульптури апостола Андрія Первозванного. Розпочали змагання з молебню, який звершив архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука.

Відкрили турнір вихованці «Школи джур» м. Запоріжжя.

Учасники — вихованці недільних шкіл Запорізької і Мелітопольської єпархії УПЦ (Лівобережне і Правобережне благочиння м. Запоріжжя, Запорізьке районне благочиння, Мелітопольське, Вільнянське, Каменсько-Дніпровське, Михайлівське, Енергодарське), вихованці ДЮСШ Запорізької області, сотня пластунів «Школи джур» м. Запоріжжя, «Школа джур» м. Енергодар.

Серед них: Єгор Ткачук, 14-річний школяр із Мелітополя, зірка телешоу «Україна має талант—7», відомий тим, що встановив рекорд України зі штовхання гирі 16 кг — 1102 рази (18 тон). На турнірі в ім’я апостола Андрія Первозванного теж посів 1 місце у ваговій категорії 60+ гиря 16 кг (226 ривків за 10 хвилин);
Роман Голодняк — перспективний спортсмен Юлієвського НВК Запорізького району Запорізької області, володар Кубка Любові Черепахи у Запорізькому районі Запорізької області і призер турніру на Кубок апостола Андрія Первозванного (1 місце у ваговій категорії 80+ 170 ривків за 10 хвилин);
гирьовичка з Донецької області Маргарита Нескреба, яку з 7-ми років наставляють у спорті батько — чемпіон світу з гирьового спорту Євген Нескреба і заслужений тренер України з гирьового спорту Сергій Кубрак.

Маргарита Нескреба

17-річна спортсменка виступила від Мелітополя, де навчається, і також посіла 1 місце у ваговій категорії 60+ гиря 16 кг (122 ривки за 10 хвилин). Маргариту Нескребу узяла під опіку Любов Черепаха, і вже скоро дівчина, що мешкає у зоні АТО, представить Україну на Чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат з гирьового спорту у Німеччині.

Всього змагалися 84 учасники (багато хто вперше): юнаки і дівчата у різних вагових категоріях вага гир 8 та 16 кг. Кількість ривків і штовхання нараховувалися за 10 хвилин. Судді і тренери — майстри спорту міжнародного класу, Заслужені майстри спорту України, рекордсмени світу з гирьового спорту.

Всі діти були застраховані від нещасних випадків, також на турнірі чергувала медслужба клініки АТ «Мотор Січ». Кожна дитина отримала сертифікат учасника, медалі і почесні грамоти переможців, а також книги «Новий Заповіт», «Псалтир» від фонду свт. Григорія Богослова. На пам’ять про турнір чемпіон світу з гирьового спорту, паламар Всіхсвятського храму комплексу будівництва Воскресенського кафедрального собору (м. Київ) Микола Ткачук отримав скульптуру апостола Андрія Первозванного і футболку.

Кубок апостола Андрія Первозванного—2015 здобула команда юнаків і дівчат Мелітопольського благочиння (тренер С.И. Кубрак, заслужений тренер України з гирьового спорту, майстер спорту міжнародного класу України).

Фінансування, транспорт і організацію дитячого турніру на честь апостола Андрія Первозванного взяли на себе благочиння Запорізької і Мелітопольської єпархії УПЦ.

«Тіла наші — суть храм Святого Духа, який живе в нас…» — говорить апостол Павло. Тому фізична культура — це неодмінна умова гармонійного розвитку, як людської особистості, так і здорового духу в здоровому тілі. Адже життя душі, як говорив святитель Ігнатій Брянчанінов, є з єднання її з Богом, а життя тіла є з єднання його з душею. Піклуючись про власне здоров’я, про фізичне самовдосконалення та самовиховання, людина буде мати не тільки здорове тіло, але, насамперед, здоровий дух. Особливий розвиток гирьовий атлетизм отримав в православних монастирях, де був не просто вправами з гирями, а частиною християнського життя», — зауважив архієпископ Запорізький і Мелітопольский Лука, духовний наставник і співорганізатор гирьового турніру на Кубок апостола Андрія Первозванного.

ФОТО: священнодиякон Іліодор (Кугатов)

Більше читайте на сайті  Запорізької єпархії

ЛУКА (Коваленко), архієпископ Запорізький і Мелітопольський
Запорізька єпархія
Микола Ткачук

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4753

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар