Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Запоріжжі прославили отамана Калнишевського: тепер в УПЦ є «святий козак» (+ФОТО)

Версия для печатиВерсия для печати
13 листопада 2015 | Святі

Сьогодні, 13 листопада 2015 року, у Запоріжжі, у Свято-Покровському архієрейському соборі відбулася канонізація останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.

Чин прославлення очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Напередодні, 12 листопада, о 16.00 в Андріївському кафедральному соборі було відправлено всенощне бдіння.

А сьогодні о 9.00 в архієрейському соборі розпочалася Божественна літургія, за якою Петра Калнишевського канонізували у лику місцевошанованих святих Запорізької єпархії УПЦ в чині праведних.

«Ми є свідками незвичайної події – причислення до лику святих останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. У нас з'являється святий козак, який уособлює православну віру і національну єдність. Петро Іванович був людиною глибоковіруючою, він постраждав за вірність своїй присязі. Він є прикладом справжнього християнина, до кінця зазнав всі позбавлення життя земного і показав, як не озлобитися на тих, хто позбавив тебе всього, а навпаки молитися за них», – зазначає архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука (Коваленко).

«Звертаючись до святого праведного Петра Калнишевського, ми молимося про те, щоб за його молитвами Господь допоміг нам виконувати свої обіцянки, без нарікань переносити негаразди. А найголовніше – незважаючи на різні спокуси, не зраджувати православну віру», – підкреслив архієпископ.

Як повідомляють у Запорізькій єпархії УПЦ, до дня канонізації святого праведного Петра Калнишевського у Свято-Покровському архієрейському соборі встановлять старовинний козацький іконостас XVIII століття, подарований Запорізькій єпархії УПЦ меценатом. Раніше іконостас був розміщений в храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці на території історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» на о. Хортиця.

***

Довідка Центру інформації УПЦ

Петро Калнишевський народився у 1691 році в слободі Пустовійтівка на території нинішньої Сумської області. Більше 10 років керував запорізьким козацтвом. У російсько-турецьку війну 1768-1774 років брав участь в операціях поблизу турецької фортеці Хаджибей (нині - територія Одеси).

Був удостоєний найвищого ордену Російської імперії - Андрія Первозванного і звання генерал-лейтенанта. Проте вже в 1775 році імператриця Катерина ІІ наказала знищити Запорізьку Січ, а самого Петра Калнишевського взяти під арешт.

Кошовий був засланий у Соловецький монастир, де провів близько 26 років замурованим у камері розміром два на один метр.

Після помилування імператором Олександром, у віці 110 років, Петро Калнишевський не захотів повертатися на батьківщину й залишився в монастирі, де відійшов до Господа 13 листопада 1803 року у віці 112 (113?) років. Похований поруч з будівлею монастиря.

У грудні 2014 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про причислення останнього кошового отамана Січі до лику святих. Пам'ять Петра Калнишевського звершується в день його смерті – 31 жовтня (13 листопада – за новим стилем).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

За матеріалами Центру інформації УПЦ

Фото сайту Запорізької єпархії УПЦ

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
ЛУКА (Коваленко), архієпископ Запорізький і Мелітопольський
Запорізька єпархія
Петр Калнышевский
Петр Калнышевский

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5583

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар