Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

На Волині відбувся фестиваль «Особлива дитина — особливий талант»

Версия для печатиВерсия для печати

Найголовніше почуття, яке виносиш з цього фестивалю — це не печаль, як можна було б думати. Адже виступали діти, яких Господь обділив здоров’ям, вони з раннього віку мають інвалідність, тому їх називають «особливими». Але Бог насправді добрий, і Він додав їм талантів, завдяки яким вони відкривають цей світ для себе і для нас.
Ідея фестивалю «Особлива дитина – особливий талант» належить Олегу Редьку, волонтеру молодіжного відділу Волинської єпархії.

Фестиваль «Особлива дитина – особливий талант» проходив у Палаці культури «Просвіта». Шкода, що не було тут жодного представника влади і дуже мало глядачів, які прийшли б просто подивитися виступи, а не тому, що виступає їхня дитина. Тоді б вони відкрили для себе, що і люди, обділені фізичним здоров’ям, є членами нашого суспільства. А від того, що у кожній родині може народитися дитина, не зовсім, так би мовити, здорова, ніхто не застрахований.

Дякувати Богу, що Він звів батьків, які виховують дітей з аутизмом, синдромом Дауна, з ДЦП та іншими вадами у такі громадські організації, а опісля – з Церквою. Діти ретельно підготувалися до концерту, бо для них це справді великий вихід у світ.

Дівчата на колясках мали такі шикарні сукні! І зовсім не заважало те, що вони були на колясках… «Янголята», діти-аутисти, так завзято грали з батьками і на ложках та інших подібних «інструментах». Дітки із синдромом Дауна зачарували народним танцем. Вихованці громадської організації «Джерело життя» і гуморески читали, і сценки ставили.

Та кожна дитина, не зважаючи на той чи інший діагноз, так само хоче жити і радіти життю, так щиро виступала, що аплодисменти у залі не стихали. Волонтер Вікторія Колодяжна, яка займається ритмікою, танцями з дітьми із синдромом Дауна, каже, що їй надзвичайно цікаво працювати з ними, бо завжди приємно розкривати потенціал, який був прихований у цих дітей і певною мірою лікувати їх.

У фойє Палацу культури діяла виставка робіт особливих дітей і вони нічим не відрізнялися від тих, які виготовляють здорові діти. Неповторні малюнки художниці з Торчина Нелі Гергель традиційно викликали захоплення не тільки її талантом, а й незламністю духу.

За словами голови інформаційно-просвітницького відділу протоієрея Валентина Марчука, Волинська єпархія має багаторічну співпрацю з громадськими організаціями, які опікуються особливими дітьми. Та й коли вони виростають, то Церква про них не забуває. Одна зі змін у православному таборі «Стежина добрА», який проводять у лісовому масиві за селом Старосілля Маневицького району, вже не перший рік віддається саме особливим дітям — причому вони мають можливість відпочивати тут разом зі своєю родиною, а опікуються ними тоді і волонтери молодіжного відділу єпархії, яким керує ієромонах Ілля (Вишневський).

Директор Луцького навчально-реабілітаційного центру Леся Волинець каже, що завдяки співпраці з Церквою вихованців тут навчають духовності і душевності, співчуттю і милосердю. Звісно, що отримує Центр не тільки духовну, а й матеріальну підтримку від Волинської єпархії.

Волонтер Олег Редько – один з найактивніших помічників громадських організацій, які опікуються особливими дітьми, каже, що, на жаль, більшість здорових людей цього світу треба вчити розуміти, що у таких дітей є свої мрії, свої бажання, що у них багаті і щирі душі, і вони також мають таланти. А найбільше вони хочуть бути корисними суспільству і не почуватися поза ним.

Волонтери молодіжного центру єпархії проводять зі своїми підопічними і вихідні, і свята, і дуже часто вони є єдиною ланкою, котра виводить цих дітей у реальний світ, який існує поза стінами їхньої квартири. Воістину «Творіть добро, і воно до вас повернеться».

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
Леся Волинець
Олег Редько
діти-інваліди

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2120

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар