Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У видавництві «Дух і Літера» вийшла книга Нобелевського лауреата Світлани Алексієвич українською мовою

Версия для печатиВерсия для печати
15 жовтня 2015 | Події

У видавництві «Дух і Літера» вийшов український переклад книги Світлани Алексієвич «Час second-hand (кінець червоної людини)».

Як повідомляв портал «Православіє в Україні», на початку жовтня Світлана Алексієвич стала лауреатом Нобелівської премії з літератури-2015. Їй було присуджено премію «за поліфонічне письмо, пам’ятник стражданням і сміливості нашого часу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Книга «Час second-hand (кінець червоної людини)» стала останньою в циклі з п’яти праць Світлани Алексієвич під загальною назвою «Червона людина. Голоси утопії».
«Комунізм мав божевільний план, ― розповідає авторка у передмові до книги, ― переробити «стару» людину, «ветхого Адама». І це здійснилося… може, лише це й здійснилося.

За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінізму створили окремий людський тип ― «homo soveticus». Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його «совком». Мені здається, я знаю цю людину, вона добре мені знайома, я з нею поруч, пліч-о-пліч, прожила чимало років. Вона ― це я. Це мої знайомі, друзі, батьки».

Монологи, що потрапили до книги, авторка записувала протягом останнього десятиріччя, мандруючи всім колишнім Радянським Союзом.

«Час секонд-хенд» ― це мій діагноз нам, діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден».

Светлана Алексиевич
«Дух и литера»
Нобелевская премия по литературе

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2917

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар