Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Біблійні історій для дітей» вже вийшли

Версия для печатиВерсия для печати
20 грудня 2016 | Репортаж

19 грудня у Софії Київській відбулася презентація «Біблійних історій для дітей», автором якої став ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості прот.Георгій Коваленко.

Це була спільна робота отця Георгія та видавництва #книголав. Ілюстрації до книги створила художниця Юлія Пилипчатіна.

Відкрив захід автор книги, отець Георгій, а святковий настрій підтримали учні Школи Анни Ярославни, які показали гостям театралізовану постановку пісні «Миколай до мене не прийде».

У форматі вільного спілкування журналісти та гості заходу мали можливість привітати автора та видавництво із цією прем’єрою. Адже і для отця Георгія це перша дитяча книга, і для #книголава це перший продукт сімейного та релігійного формату.

 Світлана Павелецька, партнер видавництва #книголав

«Ми знаємо отця Георгія давно, і в нас з’явилася ідея такої книги. Ми до нього звернулися і розповіли про своє бажання зробити такий проект.

Але його не можуть робити люди, які не мають стосунку до релігії. Тож отець Георгій, в якого є і діти, і онуки, який багато з дітьми працює, став тією людиною, яка змогла допомогти нам зробити текст не тільки коректним з релігійної точки зору, а й цікавим для дітей.

Нам було дуже легко і приємно працювати. Я сподіваюся, що цей проект знайде свого споживача і ми будемо працювати ще, бо в нас є ідеї.

І хоч релігійна тематика є специфічною, але, з іншого боку, наразі дуже важливо робити такі проекти, які завдяки своєму стилю, візуалізації не будуть лякати нерелігійних людей, а навпаки будуть цікавими для сприйняття, будуть потрапляти до українських родин і ми будемо створювати єдине ціннісне підгрунтя.

Саме у цьому і полягає важливість цієї книги. Вона усім нам базово розповідає, що таке «добре», що таке «погано». Для мене це не стільки книжка про релігію, скільки про цінності.

І мені здається, що не тільки діти в Україні потребують таких книжок, а й дорослі.

Стосовно читача цієї книжки — хто він? Мені здається, це найбільш універсальна книжка. Наші читачі — це люди, яким не все одно, що всередині їхньої дитини, які піклуються, щоб дитина була не тільки здорова та мала їжу, але й думають про те, як їх дитина буде поводитись.

Батьки, які принесуть дітям цю книжку, мають велику відповідальність за те, як діти будуть жити у цьому суспільстві і які робитимуть добрі справи. Для цього їм потрібні якісь орієнтири. Ця книжка – саме про такі орієнтири».

***

Прот.Георгій Коваленко, автор «Біблійних історій для дітей»

Ідея народилася у приватній розмові, де прозвучала пропозиція написати для дітей зрозумілі білійні історії. Робота зайняла в мене приблизно півроку. Виявилося, що все не так просто, і довелося декілька місяців робити те, що, мені здавалося, можна зробити дуже швидко.

Я намагався провести певні місточки в сучасність. Але не переобтяжувати подробицями. Все ж таки це Книга вічна.

Чому історій 33? Всі знають цю цифру. Це вік Христа. Христос — це Слово Боже. І над Софією Київською написано: «Боже Слово і Божа Премудрість». Храм Софії Київської — на честь Христа Спасителя, Божого Слова. І Святе Письмо — це Боже Слово. Тож це намагання дати вимір премудрості, християнським чеснотам, цінностям.

Неможливо не згадати, що подібну книжку Анна Ярославна повезла з собою до Франції.

Тут, у цих стінах знаходиться репринт Реймського Євангелія, яке Анна взяла до Європи. На ньому присягали королі Франції. Насправді це не Біблія у чистому вигляді, а збірка біблійних оповідань, сюжетів, уривків зі Святого Письма. Цю книгу молода донька Ярослава Мудрого взяла з собою у подорож до Франції, де вона стала королевою.

Я думаю, це символічно, що ми про це говоримо на території Софії, у присутнсті учнів Школи Анни Ярославни. Для них і для таких, як вони, і є ця книжка».

***

Костянтин Сігов, головний редактор видавництва «Дух і Літера»

«Книга отця Георгія водночас глибоко укорінена у Святому Письмі і у сучасному досвіді — як дітям сьогодні в Україні, та й у світі, розповідати історії від Адама і Єви до зішестя Духа Святого на апостолів.

Я думаю, що досвід і батька, і дідуся, і викладача, і священика, конкретний досвід спілкування із сучасними дітьми, надає можливість поєднати речі, які є надзвичайно нагальними і рідкісними.

Тут є глибоке розуміння традиції і живе, актуальне бачення того, як традиція може надавати життя, замість того, щоб пригнічувати і асоціюватись із якимось тягарем. Ця свобода в дусі і любов до дітей дається взнаки, і сьогоднішнє свято є гарним для того свідченням».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Протоієрей Георгій Коваленко: «Мені здалося важливим нагадати, що Йосип, Марія і маленький Ісус були біженцями»

Протоиерей Георгий Коваленко
Світлана Павелецька
Константин Сигов
33 біблійні історії
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Книголав

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5441

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар