Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У свою 17 поїздку на Схід України священик завіз 2 тонни продуктів та різдвяні ялинки

Версия для печатиВерсия для печати
15 січня 2016 | Військо

Вже більше року їздить на Схід до українських військових як духовний пастир та волонтер отець Олександр Лановий, настоятель храму села Оконськ Маневицького благочиння Волинської єпархії.

Починав із полігону в Дачному, куди возив запчастини, бронежилети, продукти, пожертвувані парафіянами благочиння. А згодом побував у багатьох «гарячих точках».

До отця Олександра по допомогу – і духовну, і матеріальну – звертаються не тільки земляки-волиняни, а й військові з різних підрозділів. Часто у свої поїздки батюшка бере ікону з оконського храму.

Це образ Божої Матері Володимирської, яку понад сто років тому подарували церкві православні солдати, які брали участь у так званому брусиловському прориві. Ікона має цінність як свідок історії Волині, Оконська та й самого храму.

Зазвичай образ тримали у вівтарі, а коли почалися військові дії на Сході і в них стали брати участь мобілізовані з Оконська, парафіяни зі священиком вирішили винести ікону для загального доступу. Так ікона перебуватиме доти, доки у нашій державі не настане мир та спокій.

У свою 17 поїздку оконський священик узяв не тільки продукти та теплий одяг, а й волинські лісові ялинки. Торік, побувавши в українських військових на Новий рік, Різдво та Водохреще, отець Олександр бачив, як хочеться людям свята навіть у фронтових умовах.

Загалом священики благочиння зібрали 4 тонни продуктів, але наразі отець Олександр завіз половину,  а з іншою партією допомоги вирушить на Схід згодом.

Найперше солдати просять домашніх продуктів. Тому возили м’ясну консервацію, сало, перемелені горіхи з медом, волинську журавлину з медом, квашену капусту тощо.

Також привезли військовим і медикаменти.

Отець Олександр каже, що парафіяни відгукуються на потреби українських військових, діляться тим, чим мають, вірять у ласку Божу і в те, що випробування, врешті, закінчаться і настане мир в Україні.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Волинська єпархія
помощь военнослужащим
окормление военнослужащих

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2367

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар