Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У суботу, 2 квітня, в храмах звершується особливе поминання померлих

Версия для печатиВерсия для печати
01 квітня 2016 | Церковне свято

Субота на третьому тижні Великого посту – особливий день. Вона, як і друга, є великопісною поминальною, під час якої в храмах особливо моляться за померлих.

Поминание усопших

Поминальна молитва від о.Миколая Лисенка:

Господи! Даруй вічний спокій усім спочилим у вірі в Іісуса Христа від пращурів наших до тих, хто невинно загинув протягом останнього року на Українській землі.

Упокой у Твоїх світлих оселях усіх, хто пройшов крізь морок ненависті, жах безпорадності, біль страждань та при цьому не забув Твоє святе ім’я і заповіді.

Прости їм, Боже, усі їхні гріхи вільні й невільні та даруй їм Царство Небесне!

Амінь!

***

Святитель Афанасій Сахаров, розмірковуючи про сенс батьківських субот, під час яких поминаються усі спочилі від наших днів до Адама, серед іншого зауважував: «Якщо б усі православні християни почали б молитися виключно тільки про своїх родичів і друзів, якою б за словом Євангелія була б їхня винагорода? Адже і грішники люблять тих, хто їх любить. А головне — в тому разі, коли кожний молився б лише за своїх, поминання тривало б недовго – кілька десятиліть після смерті — доти, доки живі ті, хто знав і любив нас. Але саме для того, щоб подолати невблаганний час та помолитися дійсно за всіх одвіку спочилих, навіть за тих, чиї імена стерлися з людської пам’яті століттями минулого, і встановлено в Православній Церкві традицію батьківських поминальних субот».

У Бога немає мертвих, в Нього всі живі. В цьому запевняє нас Господь Іісус Христос словами Євангелія. Тому так само, як ми турбувалися про живих, ми продовжуємо турбуватися і про спочилих.

Як краще це зробити? Відвідати храм та не просто поставити свічу, а особисто, щиро і свідомо взяти участь у соборній молитві. Не просто написати записку з дорогими серцю іменами, а й особисто в пам'ять про цих людей долучитися до Божественної літургії, яка об’єднує живих і спочилих навколо Євхаристичної Чаші, і, якщо вдасться, причаститися Святих Христових Таїн.

протодиякон Микола Лисенко
поминання померлих
як правильно поминати померлих
вселенська поминальна батьківська субота
поминание усопших
Великий пост

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4597

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар