Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У суботу, 2 квітня, в храмах звершується особливе поминання померлих

Версия для печатиВерсия для печати
01 квітня 2016 | Церковне свято

Субота на третьому тижні Великого посту – особливий день. Вона, як і друга, є великопісною поминальною, під час якої в храмах особливо моляться за померлих.

Поминание усопших

Поминальна молитва від о.Миколая Лисенка:

Господи! Даруй вічний спокій усім спочилим у вірі в Іісуса Христа від пращурів наших до тих, хто невинно загинув протягом останнього року на Українській землі.

Упокой у Твоїх світлих оселях усіх, хто пройшов крізь морок ненависті, жах безпорадності, біль страждань та при цьому не забув Твоє святе ім’я і заповіді.

Прости їм, Боже, усі їхні гріхи вільні й невільні та даруй їм Царство Небесне!

Амінь!

***

Святитель Афанасій Сахаров, розмірковуючи про сенс батьківських субот, під час яких поминаються усі спочилі від наших днів до Адама, серед іншого зауважував: «Якщо б усі православні християни почали б молитися виключно тільки про своїх родичів і друзів, якою б за словом Євангелія була б їхня винагорода? Адже і грішники люблять тих, хто їх любить. А головне — в тому разі, коли кожний молився б лише за своїх, поминання тривало б недовго – кілька десятиліть після смерті — доти, доки живі ті, хто знав і любив нас. Але саме для того, щоб подолати невблаганний час та помолитися дійсно за всіх одвіку спочилих, навіть за тих, чиї імена стерлися з людської пам’яті століттями минулого, і встановлено в Православній Церкві традицію батьківських поминальних субот».

У Бога немає мертвих, в Нього всі живі. В цьому запевняє нас Господь Іісус Христос словами Євангелія. Тому так само, як ми турбувалися про живих, ми продовжуємо турбуватися і про спочилих.

Як краще це зробити? Відвідати храм та не просто поставити свічу, а особисто, щиро і свідомо взяти участь у соборній молитві. Не просто написати записку з дорогими серцю іменами, а й особисто в пам'ять про цих людей долучитися до Божественної літургії, яка об’єднує живих і спочилих навколо Євхаристичної Чаші, і, якщо вдасться, причаститися Святих Христових Таїн.

протодиякон Микола Лисенко
поминання померлих
як правильно поминати померлих
вселенська поминальна батьківська субота
поминание усопших
Великий пост

З 1 січня 2015 року найстаріший церковний інтернет-ресурс «Православіє в Україні» працює без фінансування. Якщо читачі нас не підтримають, редакція буде змушена припинити роботу.

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку» — 4149 4978 2406 2196
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3236

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар