Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«У спілкуванні з дітьми ти отримуєш премудрість» — прот. Георгій Коваленко

Версия для печатиВерсия для печати
18 вересня 2017 | Репортаж

Територія Софії Київської — це місце, де реалізуються нові проекти і народжуються нові сенси.

Це вкотре підтвердили викладачі та учні АЯшколи, які зібралися минулої неділі, 17 вересня, у Брамі Заборовського на презентації Школи Премудрості.

Відкривав її ректор Відкритого Православного Університету прот. Георгій Коваленко.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Школа Премудрості відкрилася!

О.Георгій прочитав дітям і батькам інтерактивну лекцію про Премудрість Божу. Філософські, складні, на перший погляд, категорії, такі як: премудрість, розум, віра, любов, — не відлякали юну аудиторію, а викликали жваве обговорення. Секрет такої реакції простий: о. Георгій оповідає про найскладніші речі доступними словами, наводить зрозумілі для дітей приклади.

Школа Премудрості — проект в проекті

«Сьогодні ми запускаємо новий проект в проекті, — розповів о. Георгій. — Школа Анни Ярославни — це проект Відкритого Православного Університету спільно з НЗ «Софія Київська». А вже всередині самої Школи є декілька студій, зокрема, і Школа Премудрості.

Думаю, логічно, що на території храму, який на честь Софії-Премудрості Божої, має існувати  і Школа Премудрості.

І перша лекція, яку мені довелося прочитати, була з дещо провокаційною назвою: «Хто така Премудрість?». І ми з дітками розбиралися, на честь Кого названо собор Святої Софії. Для цього ми поспілкувалися, дали відповіді на запитання, подивилися написи в соборі і розібрали ікону Софії-Премудрості Божої — храмову ікону собору. І згадали про те, що дуже скоро, 21 вересня, храмове свято собору Святої Софії».

Зі спілкування з дітьми ти отримуєш премудрість

«Школа Анни Ярославни і взагалі ті проекти, які ми робимо, — це проекти просвітницькі. Більшість тих, хто долучається до них, має власних дітей, тож розуміє, наскільки з дітьми потрібно говорити про важливі речі. Таким чином, ми це робимо і для власних дітей, і для тих дітей, які приходять до Школи Анни Ярославни.

Спілкування з дітьми є завжди вдячним, тому що ти отримуєш певний заряд, певну силу, ти починаєш мислити. Я б не побоявся сказати, що ти отримуєш зі спілкування з дітьми премудрість. Тому що змушений дуже простою мовою розповісти про дуже важливі і вічні речі. І коли ти шукаєш цю просту мову, то сам занурюєшся глибше».

Школа Премудрості — дитяче богослов’я в режимі он-лайн

«Для мене багато років було питанням, чому храмове свято собору Святої Софії — 21 вересня на свято Різдва Божої Матері? Чому ікона Святої Софії-Премудрості Божої — в день шанування Божої Матері? Ми знаємо, і під час лекції довели, що Софія-Премудрість Божа, на честь якої побудовано цей собор, — це Ісус Христос. Чому свято цього собору припадає на день свята Різдва Божої Матері?

Тому що якраз в це свято на вечірньому богослужінні читається уривок з притчі царя Соломона, який стосується Божої Матері і має такі слова: «Премудрість створила собі дім…» І хто цей дім Премудрості, цей храм? Це Божа Матір. А коли Премудрість створює собі дім, як Божа Матір? В день її Різдва, в день її народження.

Таким чином, сьогодні, розповідаючи про це дітям, я по ходу лекції дійшов цього висновку. Можна сказати, що це відбулося, як завжди, в режимі он-лайн. Такий собі приклад дитячого он-лайн-богослов’я».

***

Після лекції о. Георгія викладач ШАЯ Марія Кононенко провела перше заняття нового проекту цієї осені — «АЯ-художник». Це був творчий майстер-клас із символіки трипільської культури.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

АЯ-художник: «Мистецтво трипільської культури»

«Спочатку ми розглянули роздруківки із символами, — розповіла Марія. — Діти запам’ятали їх. Потім у нас була гра: ми розглядали трипільські глечики і намагалися знайти вже знайому нам символіку. Після того як ми все розглянули, впоралися із грою, ми приступили до створення власного глечика. І вивчені символи діти закріпили, використавши їх в роботі. Крім того, ми встановили зв’язок трипільської і сучасної культур, зокрема, із нашими писанками».

Плани в АЯ-художників амбітні.

«В нас буде майстер-клас з петриківського розпису. Ми наразі продумуємо цікавий формат для цього заняття.

Також поговоримо і про сучасне мистецтво, про символіку кольорів. Наприклад, про «Чорний квадрат»: чому він чорний, чому він квадрат, в чому його символіка, чи просто так це чи не просто так.

Ще одне заняття буде по сучасному мистецтву. Ми будемо говорити про актуальні теми, наприклад, про забруднення навколишнього середовища.

Поговоримо про те, що таке інсталяції, навіщо їх створюють. А також будемо намагатися, відштовхуючись від актуальної теми, створити якусь інсталяцію самостійно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Школа Анни Ярославни запрошує на заняття: розклад на вересень-жовтень

Бесіди вела Вікторія Кочубей

Фото Максима Сидоренка

Протоиерей Георгий Коваленко
Марія Кононенко
Школа Анни Ярославни
про Університет
Школа Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2326

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар