Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

НОВУ СВЯТУ прославлено в Ніжині — ігуменю Смарагду (Онищенко)

Версия для печатиВерсия для печати
05 травня 2014 | Святі

3 травня, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив Божественну літургію у Введенському жіночому монастирі м. Ніжина.

Митрополиту Антонію співслужили архієпископи: Херсонський і Таврійський Іоанн (голова Синодального відділу по канонізації святих), Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Городницький Олександр, єпископи: Ніжинський і Прилуцький Іриней, Конотопський і Глухівський Роман, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, голова адміністративного апарату Київської митрополії протоієрей Володимир Коцаба і духовенство обителі.

За богослужінням собор архієреїв звершив чин прославлення у лику місцевошанованих святих Ніжинської єпархії преподобної Смарагди Ніжинської, сповідниці. Духовенство в останній раз проспівало заупокійні піснеспіви ігумені Смарагді. Потім єпископ Бородянський Варсонофій оголосив постанову Священного Синоду Української Православної Церкви від 8 травня 2012 року (журнал № 32) про причислення до лику святих подвижниці благочестя ігумені Смарагди (Онищенко) (+ 1945), а єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней прочитав житіє новопрославленої святої.

Чесні мощі преподобної Смарагди Ніжинської будуть постійно знаходитися у Введенському жіночому монастирі м. Ніжина.

Читайте також: КИЇВ. Комісія з канонізації святих побувала у Блаженнішого Митрополита Володимира та передала Синоду матеріали житій двох подвижників

***

Ігуменя Смарагда (Онищенко Ульяна Авраамнівна) народилась 2 (15) січня 1858 року в селі Марківці Бобровицького району Чернігівської області. З семи років вона проживала в жіночому Введенському монастирі м. Ніжина. У 18 років матінка прийняла постриг з іменем Смарагда. Після смерті ігумені Анни в 1914 році стала настоятелькою обителі.

У 1922 р. під час більшовицької кампанії з вилучення церковних цінностей ігуменю Смарагду було засуджено на 3 роки позбавлення волі. Після закриття монастиря у 1927 р. 90 насельниць на чолі з ігуменею Смарагдою було переведено до Козелецького Георгіївського монастиря.

У 1930 році матушку вдруге заарештовано «за антирадянську агітацію». Ігуменю Смарагду три роки утримували під вартою у Ніжинській в’язниці, що остаточно підірвало її здоров’я. Оскільки попереднім слідством склад злочину не було встановлено, матушку звільнили. Та невдовзі, у 1935 році ігуменя Смарагда померла й була похована в Чернігові.

16 листопада 2011 року з благословення єпископа Ніжинського і Прилуцького Іринея відбулося перепоховання останків колишньої настоятельки Ніжинського Введенського жіночого монастиря ігумені Смарагди з міського кладовища «Ялівщина» Чернігова на територію Введенського монастиря.

news.church.ua

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ
ВАРСОНОФІЙ (Столяр), єпископ Бородянський, вікарій Київської Митрополії
ДАМІАН (Давидов), єпископ Фастівський, вікарій Київської Митрополії
ІРИНЕЙ (Семко), архієпископ Ніжинський і Прилуцький
РОМАН (Кимович), єпископ Конотопський і Глухівський
Ніжинська єпархія
Введенський жіночий монастир (Ніжинська єпархія)
Протоиерей Владимир Коцаба
Прп. Смарагда Ніжинська

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4227

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар