Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Львові завершилася XXV конференція «Історія релігій в Україні», на якій було прочитано доповідь про Блаженнішого Митрополита Володимира

Версия для печатиВерсия для печати
28 травня 2015 | Освіта

У Львівському музеї історії релігії завершила роботу XXV Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні».

Її організаторами виступили Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім.М. С. Грушевського НАН України, Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України.

У програмі конференції працювали чотири секції. За круглим столом «Церква – революція – війна – віра» пролунали виступи «Церковний фактор російської агресії проти України: рік 1919-й», «Революція гідності як місце дії громадянської Церкви». Учасники обговорювали питання «Порушення християнської заповіді «не вбий» у контексті збройного захисту Батьківщини», говорили про військову агресію на Сході України, діяльність Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та ін. питання.

З доповіддю виступив голова Синодального просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко.

Погляд Блаженнішого Митрополита Володимира на державно-церковні відносини в Україні (1992-2014)

150-річчю від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького був присвячений другий круглий стіл конференції. Також відбулася презентація альманаху «Український Мойсей».

Всього у форумі взяли учать 140 науковців, релігієнавців, музейників, духовенство – майже з усіх областей України, а також із Польщі, Угорщини, Білорусії. Вперше на конференцію приїхали із Канівського музею Тараса Шевченка, Шевченківського національного заповідника, Кіровоградського обласного художнього музею.

За матеріалами сайту Львівського музею історії релігії

Протоиерей Георгий Коваленко

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2490

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар