Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ЛУЦЬК. У Музеї Волинської ікони відкрилася перша в Україні виставка церковних нагород УПЦ, яку подарував Блаженніший

Версия для печатиВерсия для печати
24 жовтня 2013 | Події

23 жовтня, коли Православна Церква вшановує пам’ять Всіх святих землі Волинської та з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі, у Луцьку відбулася низка урочистих заходів.

Літургію у храмі Всіх святих землі Волинської очолив вікарій Київської Митрополії, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, якому співслужили митрополит Волинський і Луцький Ніфонт, митрополит Тернопільский і Кременецький Сергій, вікарій Київської Митрополії, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Почаївський  Володимир, митрополит Ставропольський і Невинномиський Кирил, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та сонм священнослужителів.

Далі урочистості продовжилися у Музеї Волинської ікони – тут відкрилася перша в Україні виставка церковних нагород УПЦ, переданих в дар музею Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.

Читайте також: КИЇВ-ЛУЦЬК. Усі ордени УПЦ - віднині в Музеї Волинської ікони

За заслуги перед Православ’ям

Мирянам дуже рідко доводиться бачити ці ордени та медалі. Церква відзначає нею своїх слуг найперше за заслуги перед Православ'ям. Крім великої кількості відзнак, які отримують суто священнослужителі, є й такі, котрими нагороджують і світських людей.

«То – земні відзнаки, а всім нам буде і суд, і нагорода, як кажуть, на небесах...» – підкреслив секретар митрополита Ніфонта протоієрей Валентин Марчук, відкриваючи виставку.

В експозиції Музею Волинської ікони представлено тільки тридцять орденів УПЦ. Проте деякі свої нагороди пообіцяв передати до музею і владика Павел.

На виставці «Нагороди Української Православної Церкви» у Музеї Волинської ікони можна побачити і ті ордени, якими за свою жертовну працю на благо Церкви відзначений митрополит Волинський і Луцький Ніфонт. Це: орден-відзнака Предстоятеля Української Православної Церкви, орден Преподобних Антонія та Феодосія Печерських, яким нагороджують Предстоятелів Помісних Церков, глав держав, вищих державних осіб за особисті заслуги у справі розвитку і зміцнення міжцерковних відносин, піднімання авторитету і ролі Церкви у житті суспільства.

Також владика Ніфонт нагороджений орденом Святого рівноапостольного князя Володимира всіх трьох ступенів, і має титул Старшини ордена Святого князя Володимира; відзначений орденом апостола і євангеліста Іоанна Богослова, відзнаками Словацької, Польської Православних Церков та багатьма іншими.

Є у владики Ніфнта і орден «Різдво Христове». Його було встановлено для відзначення особистих заслуг єпископату, духовенства, мирян, а також державних діячів, працівників культури, освіти, військових за благодійність, милосердя, відродження духовності, утвердження канонічного Православ'я. Тобто, того, чим все життя займався і займається волинський архіпастир.

Трохи пізніше святкування перемістилися до Палацу культури: священнослужителі єпархії передали побутову техніку людям із вадами слуху та продуктові набори обездоленим.

За матеріалами прес-служби Волинської єпархії

† Блаженніший ВОЛОДИМИР, Митрополит Київський і всієї України
НИКОДИМ (Горенко), архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський
НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
ПАВЕЛ (Лебідь), митрополит Вишгородський і Чорнобильський, вікарій Київської Митрополії
СЕРГІЙ (Генсицький), митрополит Тернопільський і Кременецький
Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
Музей Волинської ікони
церковні нагороди
духовна опіка людей з вадами слуху

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3656

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар