
У середу, 7 жовтня, в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику презентували третю частину виставкового проекту «КОД НАЦІЇ» ― «Дух істини».
Це 14 робіт відомого сучасного художника Юрія Нагулка.
Проект-тетралогія «КОД НАЦІЇ» експонується у Великій лаврській дзвіниці з серпня місяця цього року. Його перші дві частини ― «Скрижалі гідності» (20.08 –10.09) та «Терени волі» (16.09 – 04.10) шанувальники вже мали змогу оцінити.
Відучора відкрито третій етап ― «Дух істини». Попереду на нас чекає ще «Сімейний альбом»: 28.10 – 18.11.2015.
Проект у Лаврській дзвіниці презентовано спільно з Міжнародним Арт-Центром «МЕЦЕНАТ» та Федерацією роботодавців України.
На відкритті виставки звучали духовні твори у виконанні ансамблю старовинної музики «АЛІТЕА» (художній керівник Жана Гончаренко).
***
«КОД НАЦІЇ» ― це представлення національної культури, її носіїв та творців у світі та світових медіа і формування позитивного образу нашої держави як країни з давньою історією та європейським корінням.
Взаємовідносини Бога і людей, важливість духовності, високої моралі, зіткнення Світла і Темряви є питаннями вічними, які майстер осмислив і втілив у полотнах.
Художник надзвичайно постійний у зображеннях святих, подвижників, самої суті духовної святості. Він дуже часто зображує православні монастирі, їх насельників ― як живих, так і вже спочилих у вічності. Митець пише святих так, що їх святість відчутна в картині майже фізично.
Можна по праву сказати, що творчість майстра Юрія Нагулка посідає достойне місце у духовно-виховному процесі нашого суспільства і, перш за все, підростаючого покоління.
Духовність у мистецтві ― це не лише те, що надихає, але й те, що виховує наші душі.
***
Юрій Нагулко ― заслужений діяч мистецтв України, автор понад 40 персональних виставок в Україні та за кордоном.
Його роботи представлені в зібраннях музеїв України, а в 2009 році полотно «Поза часом» було придбане для Музею Метрополітен (Нью-Йорк, США).
Картини митця зіткані із загадкових образів історичного минулого. Автор мандрує лабіринтами біблійних сказань та євангельських одкровень.
Митцю вдається показати своє філософське бачення світу, простору і часу за допомогою фарб і кольору. Він створив власну техніку «часу, що ллється», коли фарби стікають структурними потоками, шар за шаром знімаючи з поверхні справжню пелену, яка застилає минуле, відкриваючи нам суть візуалізованої думки про майбутнє.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
***
«Так виглядає сучасне релігійне мистецтво, доречне у виставкових залах, офісах і приватних колекціях. А також у Києво-Печерському заповіднику, бо на картинах є і лаврські преподобні», — поділився враженнями від побаченого на виставці протоієрей Георгій Коваленко.
Фото Максима Сидоренка
За матеріалами сайту Історико-культурного заповідника «Києво-Печерська лавра»
Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:
- Карту «Приватбанку»
- Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
0
Коментарі
Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації
Додати коментар