Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Києві відбувся перший Свято-Володимирський марафон

Версия для печатиВерсия для печати
26 жовтня 2015 | Події

24 жовтня у Києві вперше відбувся марафон на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Пробіг розпочався біля пам’ятника Хрещенню Русі (колони Магдебурзького права) і включив у себе близько десяти київських храмів, розташованих на березі Дніпра – як на правому, так і на лівому його березі.

Маршрут марафону був організований таким чином, аби його учасники пробігли довкола місця масового хрещення киян. Бігуни двічі перетнули Дніпро (через Південний і Московський міст), загальна дистанція пробігу склала 38 км (трохи менше ніж класичні 42 «марафонських» км). У забігу взяли участь 25 чоловік. Серед них – як досвідчені бігуни, так і початківці.

Молебень перед забігом

Молебень перед забігом

Перед початком забігу біля пам’ятника Хрещенню Русі був відправлений молебень, в якому взяли участь протоієрей Всеволод Рибчинський – настоятель київського храму святої рівноапостольної княгині Ольги, протоієрей Роман Матюшенко – голова Відділу духовно-фізичного виховання молоді Київської єпархії та також «ідейний батько» Свято-Володимирського марафону протоієрей Петро Семащук – настоятель храму прп. Феодора Освяченого.

Одним з організаторів заходу виступив Паломницький Центр Української Православної Церкви, співробітники якого, майже у повному складі взяли участь у забігу. «Я не професійний бігун – зізналася Маргарита Пащенко – одна зі співробітниць Паломницького Центру УПЦ, але візьму участь у марафоні, тому що для мене це не спорт, а паломництво. Це проща навколо величезної купелі, у якій колись прийняли хрещення наші пращури».

Захід був забезпечений відповідними заходами безпеки: бігунів супроводжував автобус, автомобілі патрульної служби та карета невідкладної медичної допомоги. Крім того, у храмах, через які проходив маршрут, парафіяни зустрічали бігунів напоями та їжею. У деяких випадках бігунів зустрічали навіть урочистими дзвонами.

Зустріч бігунів дзвонами

Не кожен з учасників пробіг дистанцію цілком – дехто подолав лише кілька кілометрів, але фінішували всі разом там, де вранці розпочався забіг – біля пам’ятника Хрещенню Русі.

Після фінішу кожен з учасників марафону отримав пам’ятну медаль і грамоту. Винагородили і співробітників патрульної служби, які турбувались про безпеку бігунів – вони отримали у подарунок по примірнику Закону Божого та пам’ятні медалі.

Протоієрей Петро Семащук – досвідчений бігун і учасник різноманітних змагань. Це не перший випадок, коли він спортивні заходи використовує у місіонерських цілях. При київському храмі в ім’я прп. Феодора Освяченого діє Місіонерсько-просвітницький центр «Київський Єрусалим».

Сам отець Петро, а відтепер і всі учасники марафону впевнені, що цей захід обов’язково стане щорічною традицією. Приєднатись до неї запрошують усіх бажаючих.

Святий рівноапостольний князь Володимир (†1015)
Паломницький центр при Відділі зовнішніх церковних зв’язків УПЦ
иерей Петр Семащук
Протоієрей Миколай Рибчинський
протоиерей Роман Матюшенко
храм во имя прп. Феодора Освященного

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2653

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар