Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Києві освячено храм в ім’я преподобномучениці великої княгині Єлизавети

Версия для печатиВерсия для печати

У день пам’яті преподобномучениці великої княгині Єлизавети Федорівни, 18 липня, у столиці відбулося відкриття філіалу сестринства та освячення домового храму в ім’я цієї святої. Першу Божественну літургію звершив протоієрей Роман Барановський.

За богослужінням молилися гості, за підтримки яких подія стала можливою. Серед них — голова Імператорського православного палестинського товариства граф Микола Олександрович Воронцов. Очолюване ним товариство опікується Олександрівським подвор’ям в Єрусалимі та допомагає православним паломникам на Святій Землі.

Микола Олександрович вручив храму подарунок: частинку одягу сучасника преподобномучениці Єлизавети Федорівни — святого праведного Іоанна Кронштадского. Граф побажав, щоб вона «покрила всіх, кому тяжко в житті, кому боляче, тією любов’ю, якою покривав усіх батюшка Іоанн».

Ще одним цінним подарунком стала частка мощей самої Єлизавети Федорівни. Їх передала храму Леся Степанівна Пєхова, яка зберігала святиню в себе вдома до святкової події. У своєму вітальному слові вона побажала, щоб «біле вбрання сестер милосердя, яке було започатковане Єлизаветою Федорівною в Єрусалимі, стало для України покровом милосердя в нелегкий час».

На це сподівається і старша сестра Єрусалимського Свято-Єлизаветинського сестринства Катерина. Вона зазначила, що «відкриття філіалу сестринства має на меті показати віруючим, що таке сестринство та служіння за заповітом Єлизавети Федорівни». 

Також новому храму було передано копію мовчазного свідка страстей Христових Порогу Судних Врат зі справжньою частинкою Порогу.

Києву подарували копію Порогу Судних Врат з Єрусалима

Помолитися перед іконою святої преподобномучениці Єлизавети, вклонитися Порогу Судних Врат та іншим святиням храму можна в будь-який день з 9:00 до 18:00 за адресою: Київ, вулиця Саксаганського, 14.

Фото автора

протоієрей Роман Барановський
сестринство великомучениці Єлизавети
прмц. вел. кн. Елисавета (1918)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5352

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар