Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ в Лаврі молились за Україну та припинення ворожнечі (+ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати
22 січня 2014 | Церква і держава

22 січня з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври було відслужено молебень з нагоди Дня Соборності України.

Богослужіння очолили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел та керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Владикам співслужили єпископи: Макарівський Іларій, Роменський і Буренський Іосиф, Боярський Феодосій, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан та Васильківський Миколай. В соборній молитві взяли участь столичне духовенство та численні віряни.

За богослужінням також молилися: Президент Віктор Янукович, секретар РНБО Андрій Клюєв, генеральний прокурор Віктор Пшонка, голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк та інші посадові особи.

На молебні було піднесено молитву за Україну та припинення ворожнечі.

Перед початком молебню митрополит Антоній у зв’язку з суттєвим загостренням конфлікту закликав усіх піднести посилену молитву Богу про припинення насильства та примирення ворогуючих сторін.

«Сьогодні виповнюється 95 років з того часу, як 22 січня 1919 року було проголошено Акт про Возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. В історію цей день увійшов як День Соборності.

Поняття «соборність» дуже глибоке, воно є необхідною складовою визначення самої Церкви Христової. Соборність, кафоличність – це не просто універсальність, це вільна органічна єдність, яка досягається тільки силою любові.

Тому сьогодні кожен українець самим Богом призивається до прояву саме любові та терпимості. Святе Письмо прямо говорить: «Хто каже: я люблю Бога, а брата свого ненавидить, той говорить неправду; бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Котрого не бачить? … хто любить Бога, той і брата свого любить» (1 Ін. 4:20-21).

E ці дні, на жаль, наше суспільство опинилося у прірві агресії та ворожнечі, а держава на межі громадянської війни. Тому кожен громадянин України, незалежно від політичних вподобань має відчувати відповідальність за майбутнє нашої Батьківщини. Треба всім схаменутися поки ще не пізно, щоб не зробити фатального кроку, який приведе до катастрофи.

Українська Православна Церква протягом всієї тисячолітньої історії завжди була зі своїм народом, розділяючи його радість та смуток. Вона, ведучи український народ до вічного спасіння, завжди спонукала його любити ближнього та свою Вітчизну.

І в цей святковий та визначний день підсилимо свої молитви, щоб Господь наш Ісус Христос змилувався над нами, умудрив нас, послав холодний розум та гаряче серце, всім кому не байдужа наша Соборна та вільна Україна».

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ
ВАРСОНОФІЙ (Столяр), єпископ Бородянський, вікарій Київської Митрополії
ДАМІАН (Давидов), єпископ Фастівський, вікарій Київської Митрополії
ІЛАРІЙ (Шишковський), архієпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії
ІОСИФ (Масленніков), архієпископ Роменський і Буринський
МИКОЛАЙ (Почтовий), єпископ Васильківський, вікарій Київської Митрополії
ПАВЕЛ (Лебідь), митрополит Вишгородський і Чорнобильський, вікарій Київської Митрополії
ФЕОДОСІЙ (Снігірьов), єпископ Боярський, вікарій Київської Митрополії
Успенська Києво–Печерська Лавра
День Соборності України
молитва за Україну

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2983

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар