Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

21 вересня, у день Різдва Богородиці, Софія Київська відзначає храмове свято

Версия для печатиВерсия для печати
21 вересня 2017 | Церковне свято

21 вересня у православних велике дванадесяте свято Друга Пречиста, Різдво Пресвятої Богородиці.

Цього ж дня Софійський собор  відзначає своє храмове свято — «свято ікони Премудрості Божої, яка знаходиться в іконостасі Софії Київської і є взірцем «богословія у фарбах» XVIII століття», — написав минулого року у ФБ прот. Георгій Коваленко.

А цьогоріч напередодні Різдва Богородиці у стінах давньої Софії на базі Школи Анни Ярославни о. Георгій презентував Школу Премудрості та прочитав першу лекцію «Хто така Премудрість?», на якій говорив саме про ці дві події.

«У спілкуванні з дітьми ти отримуєш премудрість» — прот. Георгій Коваленко

«Для мене багато років було питанням, чому храмове свято собору Святої Софії — 21 вересня, на свято Різдва Божої Матері? Чому ікона Святої Софії-Премудрості Божої — в день шанування Божої Матері?» — запитував в аудиторії отець-ректор.

Про Школу Премудрості розповіли по радіо

Відповідь прозвучала у радіоефірі каналу «Культура»: «Я нарешті збагнув, чому храмове свято Софії Київської відзначають 21 вересня. Є певна, на перший погляд, нелогічна ситуація: 21 вересня свято Різдва Божої Матері. А коли ми з’ясовували, хто така Премудрість, на честь Якої збудовано храм, то з’ясувалось, що це Сам Христос: Він є Боже Слово, Божа Премудрість і на честь Нього храм.

І тоді в нас виникає питання: чому, якщо храм на честь Христа, свято цього храму в день свята Божої Матері?

І ми це зрозуміли, коли розглядали храмову ікону, яка є ілюстрацією притчі Соломона, що читається в богослужіннях на честь Божої Матері. І там є слова, написані на цій іконі: “ПРЕМУДРІСТЬ СТВОРИЛА СОБІ ДІМ”.

І ми розуміємо, що дім Премудрості — це цей храм. І дім Премудрості — це Божа Матір, з якої народжується Христос. І тоді все логічно: якраз день народження Божої Матері — в той день, коли Премудрість створює собі дім. І тому ми на цьому тижні будемо відзначати храмове свято».

***

Сайт Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості вітає усіх із Різдвом Божої Матері, Софію Київську — із храмовим святом.

Ми щиро вдячні Заповіднику за співпрацю і віримо, що Премудрість Божа надихне нас на спільні цікаві та змістовні проекти і заходи. А гостям Софії та студентам Відкритого Університету дасть вірні орієнтири у житті, принесе користь від пізнання та допоможе втілити на практиці здобуту премудрість.

За матеріалами ФБ-сторінки прот.Георгія Коваленка

Протоиерей Георгий Коваленко
Рождество Пресвятой Богородицы
София Киевская
Школа Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3473

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар