Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Луцьку причастили людей з вадами слуху

Версия для печатиВерсия для печати

28 березня, у суботу 5-ї седмиці Великого посту, коли Православна Церква відзначає свято Похвали Пресвятої Богородиці, Божественну літургію у Покровському кафедральному храмі Луцька звершив голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук. Йому співслужили диякони Іван Бортнік та Віктор Мартинюк.

«До Сповіді і Святого Таїнства Причастя приступили члени православної громади нечуючих з Луцька та учні недільної школи при кафедральному храмі», — написав на своїй сторінці у фейсбук отець Валентин.

Звертаючись до вірних зі словом проповіді, він зауважив, що Матір Божа Пресвята Діва Марія ніколи не залишає нас, повсякчас молиться за нас Богу. «Православна Церква має понад 500 чудотворних ікон Пресвятої Богородиці, через які Матінка Божа являє нам свої милості», – наголосив отець Валентин.

***

Торжество на честь Божої Матері — Похвалу Пресвятої Богородиці — Церква встановила на згадку про велике чудо, яке трапилось у Константинополі 626 року, в час правління візантійського імператора Іраклія.

Тоді заступництвом Божої Матері візантійська столиця, а таким чином і сама православна Візантійська імперія, була врятована від нашестя аварів. Ці племена, примандрувавши до Східної Європи із азійських степів, створили наприкінці VI-го – початку VII століть доволі потужну державу і погрожували Візантії. Під владу цієї держави – Аварського каганату — підпали і певні слов’янські племена. І ось як раз в час, коли імператор Іраклій вів війну із Персією, щоб повернути завойовані ними візантійські землі, а також і велику святиню – Животворчий Хрест Господній, авари та союзні їм слов’яни взяли в облогу Константинополь. На з’єднанні із ними підійшли і перси.

Здавалось, надії на врятування столиці не було. Константинопольський патріарх Сергій, проносячи чудотворну ікону Божої Матері міськими мурами, благав Господа і Матір Божу про порятунок. День і ніч мешканці міста перебували у храмах, молячись про спасіння столиці. У Константинополі багато храмів були присвячені Божій Матері, а у Влахернській церкві зберігалась Її чудотворна ікона, написана святим апостолом і євангелістом Лукою.

І ось у ніч, коли з’єднані сили аварів і персів з моря і суші ринули на місто, страшна буря, яка здійнялась зненацька, потопила кораблі ворожого флоту. Решта нападників почали тікати. Тоді вдячні константинопольці заспівали Захисниці міста – Пресвятій Богородиці — урочистий піснеспів, який лунає у православних храмах і донині: «Взбранной Воєводі Побідительная, яко ізбавльшеся от злих, благодарственная воспісуєм Ті раби Твої Богородице, но яко імущая державу непобідимую, от всяких нас бід свободи, да зовем Ті: Радуйся Невісто Неневістная».

Згодом був складений і Акафіст до Богородиці.

Остаточно у церковній практиці відзначати Похвалу Пресвятої Богородиці було встановлено у IX ст.. на згадку про неодноразовий порятунок Константинополя від облоги ворожої заступництвом Божої Матері.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Що таке Похвала Пресвятої Богородиці? Звідки пішло це свято? - СЛУХАЙТЕ від о.Миколая Лисенка

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
Похвала Пресвятой Богородицы
Великий пост
духовна опіка людей з вадами слуху

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1743

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар