Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ТСН.ua: Афонські монахи в Києві порадили молитися за припинення війни в Україні. ВІДЕО

Версия для печатиВерсия для печати
26 липня 2017 | Події

Афонські ченці відвідали Київ і прочитали лекцію у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості. Гостями української столиці стали ієромонахи Хризостом та Паісій з одного з найдавніших монастирів Святої Гори – Кутлумуш.

Лекція відбувалася у митрополичих палатах Софії Київської, а транслював її сайт ТСН.ua. Монахам ставили питання по телефону і через інтернет. Віряни цікавилися життям на Афоні, а також хотіли почути думку гостей про те, коли в Україні закінчиться війна. «Це залежить від нашої молитви. Ми, зі свого боку, ревно молимося за мир. Молитва має велику силу, вона може зрушити гори. Якщо ми молимося, якщо ми любимо Бога, ми можемо розв'язати багато проблем. Просто повірте і робіть це», — запевнив один із ченців.

Монахи слухали запитання про розкішне життя деяких українських священиків і дивувалися – на їх думку, так жити є великою помилкою. На Афоні у ченця з приватної власності хіба що одяг, який на ньому, та Біблія.

Українську землю гості зі Святої Гори назвали благословенною, а ректор університету отець Георгій Коваленко висловив сподівання, що такі візити стануть доброю традицією. «Нам варто багато чого брати і з грецької церкви, і безпосередньо з Афону. Треба спілкуватися, бо якраз це спілкування відкриває таланти кожного», — розмірковує він.

Торік у Софії Київській відбулася перша зустріч ченців зі знаменитої гори Афон із слухачами Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості.

Невеличка зала не змогла розмістити усіх бажаючих. Українські православні священики кажуть, що Афон духовно споріднений з Україною. І там, і тут, служать один чин літургії, читають ті самі молитви – тільки різними мовами. Ключова різниця: Афон має неперервну духовну традицію, а в Україні за радянської влади чернецтво занепало.

Олександр Загородний, ТСН.ua

ЧИТАЙТЕ І ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

«Вічне і сучасне» у фотокадрах: великий репортаж з лекції о.Хризостома у Відкритому Університеті

«Майте надію, не здавайтеся та не опускайте рук»: афоніти — українцям

«Сум, туга, жаль та спокуси»

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
про Університет

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2840

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар