Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Триває Страсний тиждень. Великий вівторок: ключові слова цього дня

Версия для печатиВерсия для печати

Триває Страсна Седмиця, і нині – її другий день, Великий Вівторок.

Кожен день на цьому тижні має назву Великого, відповідно до величезного значення для кожного християнина і всієї Церкви, адже ми згадуємо доленосні події з останніх днів земного життя Господа, Бога і Спаса нашого, Іісуса Христа.

ТОП-10 статей о Страстной седмице на ПвУ

ТРАДИЦІЇ

Традиції Великого вівторка – такі самі, як у Понеділка та Середи: під час богослужіння ще читається великопісна молитва преподобного Єфрема Сирина «Боже, Владико життя мого…» з колінопреклонінням і поклонами.

Звершується Літургія Напередосвячених Дарів (Григорія Двоєслова), під час якої вірні отримують Причастя заздалегідь освяченими Святими Дарами.

ЗМІСТ

У Великий Вівторок в церквах за богослужінням під час читання Євангелія лунають ті самі слова, які вимовив у вівторок після входження до Єрусалима Господь Іісус Христос, перебуваючи в Єрусалимському Храмі.

Востаннє слово Його проповіді лунало під склепінням головної святині Богом обраного народу, і це слово переконливо свідчило: Іісус – справжній Месія та Спаситель.

Ось лише декілька крилатих фраз з усього, сказаного Господом в той день:

«Віддавайте кесареве – кесарю, а Боже – Богу».

«Бог не є Бог мертвих, але – Бог живих».

«Возлюби Господа Бога Твого усім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і усім розумом твоїм: ця заповідь є найпершою; друга ж – подібна до неї: возлюби ближнього твого, як самого себе».

Звинувачуючи фарисеїв у славолюбстві і лицемірності, Господь закликає їх очистити не лише зовнішність, але, насамперед – серце від усілякої неправди. А своїм послідовникам нагадує: «Більшій з вас нехай буде вам слугою, бо всякий, хто сам себе звеличує, буде принижений».

Протоієрей Георгій Коваленко. ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК: притчі та смисли

***

У Великий вівторок Господь закликає нас до духовного пильнування і робить це через притчи.

Притча о 10 девах

Одна з них розповідає про мудрих і нерозумних дів, що очікували на прихід Жениха. Господь застерігає брати приклад з розсудливих дів, що приготували достатньо олії для очікування, і їхні світильники, зрештою, не згасли, коли Жених прийшов пізно вночі.

Основна думка цієї притчі закарбована в словах Христа: «Пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли Син Людський прийде!».

Інша притча – про таланти – вчить, що ми не маємо права закопувати в землю, але мусимо примножувати, вкладаючи Божі дари в щоденне життя та отримуючи плід духовний.

Саме у Великий вівторок Христос пророкує зруйнування Єрусалима і змальовує Страшний Суд, головним критерієм на якому будуть справи нашої любові до ближнього, у відношенні до якого ми проявлятимемо наше справжнє ставлення до Христа: «Так, як зробили одному з малих цих, Мені зробили».

ЧИТАЙТЕ: Добрые дела со злым сердцем? — Откровенный разговор с о.Иоасафом (Перетятько)

Нагадуючи про неминучість кінця цього світу та приходу Судного Дня, Господь застерігає нас у Великий Вівторок такими словами: «Зважайте на себе, щоб серця ваші не обтяжувалися обжерливістю, пияцтвом і житейськими турботами, і щоб день той не застав вас несподівано. Бо він, немов сітка, захопить усіх, що живуть по всій землі. Тож пильнуйте повсякчасно і моліться…»

***

Перебуваючи в часовому просторі Страсного тижня, спробуймо обмежити споживання звичної для нас інформації – про політичну кризу і протистояння, про економічні та геополітичні проблеми. Нехай зараз усе це на кілька днів стане другорядним.

Натомість зосередимо увагу на Хресній Дорозі Спасителя, пам’ятаючи Його заклик – залишити все та, взявши Хрест, піти за Ним. Адже тільки в такий спосіб, ставши учасником Таємної Вечері, зійшовши з Господом на Голгофу, пройшовши разом із Ним через страждання і смерть, ми в повноті духовній воскреснемо з Ним у Світлій Великодній радості.

Христос посеред нас! І є, і буде!

Страстная седмица
Великий вторник

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3847

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар