Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Третій сезон «Премудрості-online» у ВПУ веде Ірина Преловська. Тема: «Українська Церква в ХХ столітті»

Версия для печатиВерсия для печати
21 березня 2019 | Просвіта, ЗМІ

Новий сезон циклу «Премудрість-online» вже розпочато. Авторський курс, присвячений історії Української церкви в ХХ столітті, читає історик церкви, джерелознавець, археограф, музеєзнавець Ірина Преловська.

Перші три лекції циклу «Премудрість-online» вже є на ресурсах Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості в УouТube, а також на SoundCloud та в подкастах.

Лекція перша — «Московська церковна політика щодо Київської митрополії після 1686 року» — розповість про прочини церковної політики після переходу Київської митрополії до складу Московського патріархату, які обумовили доба свт Петра Могили та події визвольної війни під проводом гетьмана України Богдана Хмельницького 1648-1657.

Дивіться, слухайте тут: УouТubeSoundCloud, подкасти

Лекція друга «Київські митрополити ХVІІІ — початку ХХ століття» представляє аналіз кадрової політики Російської імперії щодо підбору очільників митрополичої кафедри в Києві.

Дивіться, слухайте тут: УouТube, SoundCloudподкасти

У третій лекції «Наслідки Синодального періоду РПЦ для Київської церкви» досліджено  період від 1721 р. до серпня 1917 р. Його наслідками стала поява різноманітних форм звітності  щодо духовного життя на території України очільнику Святішого урядуючого Синоду із центром у Санкт-Петербурзі. А також показано вплив ідей вільнодумства на прояву серед духовенства та вихованців духовних шкіл зародків соціал-демократичного руху.

Дивіться, слухайте тут: УouТube, SoundCloudподкасти

Ірина Преловська
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Премудрість-online

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
350

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар