Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Найкращі українські іконописці зібралися в галереї «Соборна» на семінар та виставку ікон «Торжество Православія»

Версия для печатиВерсия для печати
21 березня 2016 | Мистецтво

20 березня з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія в галереї «Соборна» відкрилась четверта Всеукраїнська виставка православних ікон «Торжество Православ’я». Цього року на виставці представлені виключно ікони присвячені Божій Матері, повідомляє сайт галереї «Соборна».

Виставка проводиться традиційно щороку у першу неділю Великого посту коли Православна Церква соборно святкує свято «Торжество Православ’я». Учасниками виставки є кращі іконописні школи.

Відкрив захід від голова парафіяльної ради кафедрального собору УПЦ єпископ Бородянський Варсонофій. Владика передав усім учасникам і гостям благословення Предстоятеля, бажаючи миру та збереження православних традицій.

Після вітального слова владика Варсонофій разом із керівником Просвітницького центру Кафедрального собору Ксенією Зозулею вручив почесні Подяки у благословення за старанні труди іконописцям – учасникам виставки.

Цього дня в галереї «Соборна» відбувся концерт духовної музики у виконанні столичного фольклорного колективу «Многая лєта». Фольклорний колектив «Многая лєта» створила Ганна Миколаївна Коропніченко – етномузиколог, етноспівачка, старший викладач кафедри народного пісенного виконавства Київського національного університету культури та мистецтв. За попередні роки ансамбль опанував репертуар, що охоплює близько сотні пісень різних жанрів, записаних керівником та студентами здебільшого на теренах Київщини з обох берегів Дніпра. Колектив неодноразово брав участь у багатьох фестивалях та конкурсах як в Україні, так і в країнах ближнього зарубіжжя.

По завершенні концертної програми відбувся круглий стіл «Сучасний іконопис: особливості еволюції». Учасники відзначили, що сучасні майстри-іконописці займаються, як відтворенням стародавніх ікон, так і власними авторськими роботами. Іконопис є, був і залишиться мистецтвом, яке є носієм високих духовних цінностей. Ікона, перш за все, це віронавчальний текст, що покликаний допомогти пізнаванню істини. Вона є своєрідним вікном у духовний світ, тому ікона має особливу мову, де кожен знак — символ.

21 березня в галереї «Соборна» — лекторії та майстер-класи від іконописних шкіл для всіх бажаючих.

Детальна ПРОГРАМА ВИСТАВКИ

Адреса галереї «Соборна»: Київ, Залізничне шосе, 3, станція метро «Либідська» (вхід від автостоянки).

ВАРСОНОФІЙ (Столяр), єпископ Бородянський, вікарій Київської Митрополії
Ксенія Зозуля
галерея «Соборная» УПЦ
виставка ікон

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5349

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар