Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Томас Бремер, «Церква та імперія»: фоторепортаж з презентації книги

Версия для печатиВерсия для печати
29 травня 2018 | Книжки

28 травня у Відкритому православному університеті Святої Софії-Премудрості відбулася презентація книги професора екуменічного богослов’я, східноцерковних студій та досліджень миру Мюнстерського університету Томаса Бремера «Церква та імперія. Нариси історії російського православ’я».

Автор книги не є ані росіянином, ані православним. Тож певна дистанційованість від предмету дослідження дає зважений та неупереджений погляд на нього. Чому книга про Православну Церкву в Росії може зацікавити сучасного українського читача?

З передмови до українського видання: «Книга виходить у важкий для України час. Політичні відносини між Україною і Росією ніколи раніше не були такими складними, як тепер. Однак православне віросповідання, якого в обох країнах дотримується більшість населення, символізує історичні, культурні та релігійні зв’язки між ними, що існують незалежно від тієї чи іншої політичної ситуації. У книзі автор намагався показати тісні історичні стосунки Росії і з «Європою». І навіть якщо в самій Росії про цей зв’язок часто забувають, автор вважає, що лише в цьому контексті можна розв’язати теперішній конфлікт».

А ще професор Бремер привіз із собою до Києва студентів з Мюнстерського університету. «Если у нас, в Мюнстере, — розповів пан Бремер, — спросить обычного человека, что он знает об Украине, то он скажет, что это страна на востоке Европы, что там война или была война… Знают очень немного. Поэтому я стараюсь работать, чтоб исправить ситуацию. Уже третий раз я привожу группу студентов в Украину, чтобы они лично познакомились с этой страной. У всех студентов, которые приехали в этот раз, очень хорошие впечатления. Думаю, у всех останется от поездки что-то позитивное в памяти. Но некоторые, я надеюсь, благодаря такому знакомству начнут интенсивнее заниматься вопросами, касающимися Украины. Думаю, у них возник такой интерес».

Далі буде, а поки що до вашої уваги – фоторепортаж від Максима Сидоренка:

Томас Бремер
Константин Сигов
Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2003

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар