Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Тисяча і один рік Лядівського монастиря. Враження паломників

Версия для печатиВерсия для печати

1001 рік відзначив Лядівський скельний чоловічий монастир у своє престольне свято — день пам’яті Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. 

У святковій Літургії, яку звершували, за традицією, просто неба під монастирською горою на березі Дністра, взяли участь десятки священиків і близько тисячі паломників. Святкове богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Семеон у співслужінні архієпископа Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта.

«Господь благоволить цьому святому місцю»

Оскільки святкування відбувалося в будень, людей приїхало менш ніж зазвичай, хоча від багатьох храмів, Вінницької обладміністрації і Могилів-Подільської райадміністрації організовувалися спеціальні автобуси для паломників. Хресним ходом прийшла на свято група православних з Могилів-Подільського, приїхали віруючі з сусідньої Молдови.

– Господь благоволить цьому святому місцю, яке намолено сотнями років. Головне – що тут йде непрестанна молитва, – сказав настоятель вінницького храму на честь св. Луки Кримського о. Володимир Тютенко, який багато років поспіль із своїми прочанами приїздить на престольне свято до  Лядовського монастиря. – Це місце подобається багатьом своєю природою, до серця і сам монастир, і його настоятель, якого багато людей знає. І ми підтримуємо традицію кожен рік їздити і молитися – відновлюємо наступність з тими віруючими, які молись тут протягом тисячі років.

– Монастир дуже відновився до ювілею тисячоліття, і отець Антоній приклав дуже багато зусиль, щоб преобразити його – дай Бог йому здоров’я сили, і спасіння, – розповідає Валентина з Могилів-Подільського, яка відвідує Лядовський монастир із 1998 року і прийшла на престольне свято хресним ходом. – Це дуже велика святиня, в нас його називають Подільській Афон.

– Я дуже вражений монастирем і всім іншим, обов’язково приїду ще раз, – сказав 16-річний Євген, учень ліцею з Вінниці.

«А ярмарок – це справа така»

А православний Лядовський ярмарок під покровительством обителі, відроджений у 2010 році, цього разу мав скромніший масштаб. В основному представлялися предмети церковного вжитку. І хоча ярмарок — це лише доповнення до престольного свята, та людям подобається поєднання духовного і матеріального.

– Місце це священне, мені тут подобається. Лядівський монастир старше Києво-Печерської Лаври – це вражає, – розповідає Віктор, 47-річний програміст з Могилів-Подільського, який торгує сувенірами на Лядовському ярмарку з його відродження. – В основному сюди приїжджають християни, щоб долучитися святині. А ярмарок — це справа така. Але шкода, що торгувати привозять китайську продукцію. Було б добре, якби привозили свої вироби, як у минулі роки. Щоб як на Сорочинському ярмарку було багато художніх виробів – кераміки, ковальських робіт тощо. Хочеться, щоб ярмарок набирав обертів.

«На землі буде мир, злагода і Божа благодать»

– У мене молитовний настрій – слава Богу, Господь сподобив причаститися, – сказав Ігор, приватний підприємець з Вінниці, який приїхав у Лядівський монастир втретє. – Що може бути радіснішим, і чого ще можна бажати християнину, ніж з’єднатися з Христом у цьому Таїнстві?! Дай Бог пронести благодать і цей день прожити гідно. І частіше приїжджати сюди і в інші святі місця – причащатися.

– Я тут виріс, це моя батьківщина. І цей монастир я знаю з самого дитинства – коли ще в коротеньких штанцях бігав, бачив ті розвалюхи, що тут були, – розповідає Олександр, пенсіонер і співочий монастирського хору. – І наскільки монастир зараз ожив! А відзначивши 1000-ліття, ця Божа благодать збільшилась в тисячу разів. Тому що людей стало набагато більше, вони повернулися до віри. І я вважаю, якщо більшість людей сюди повернеться, на землі буде мир, злагода і Божа благодать до них прийде.

Фото: Павло Лебєдєв

АГАПІТ (Бевцик), митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський
СИМЕОН (Шостацький), митрополит Вінницький і Барський
Вінницька єпархія
Усікновенський скельний чоловічий монастир (Могилів-Подільська єпархія)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6474

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар