Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Тезе в Україні — з Паломництвом довіри: фоторепортаж

Версия для печатиВерсия для печати
21 квітня 2015 | Репортаж

З 15 по 19 квітня в Україні з Паломництвом довіри перебувала екуменічна спільнота Тезе з Франції.

Як визначили мету свого приїзду в Україну брати з Тезе, вони прагнули «зробити крок солідарності у час випробувань», щоб разом помолитися за Україну. А найкращий час для такого паломництва ― час Пасхи.

Під час візиту гості, зокрема, завітали на екскурсію до Києво-Печерської Лаври та побували на зустрічі з філософом, директором видавництва «Дух і Літера» Костянтином Сіговиму храмі Святого Духа Києво-Могилянської академії.

Також вшанували пам’ять жертв Майдану, помолилися за загиблими під час трагічних подій у лютому 2014-го.

Увечері відвідали Київський Троїцький Іонинський монастир, де поспілкувалися з молоддю на «молодіжці», що традиційно проходить щочетверга о 19.00.

Ці заходи проходили 16 квітня. Наступного дня, 17 квітня, члени спільноти Тезе побували в селі Лишня, де помолилися за Літургією, пройшли 2,5 км хресним ходом до джерела, де було відслужено молебень. А потому поспілкувалися з настоятелем Свято-Параскевинського храму.

Тезе в Україні — з Паломництвом довіри: фоторепортаж

У суботу, 18 квітня, побували на екскурсії в Софійському соборі та на вечірньому богослужінні у Преображенському соборі в Ліко-граді.

Для паломників було організовано невеликий концерт українських народних пісень. Клірики храму запросили гостей помолитися за мир в Україні, парафіяни пригощали чаєм з пасками.

Цього ж дня ввечері паломники разом із настоятелем спільноти Тезе братом Алоїсом, братами Рішаром, Метью, Георгом, Бенуа та молоддю з різних країн Європи, Росії та України відбули до Львова, який став останнім пунктом їхньої подорожі Україною.

У Львові паломники побували на Літургії у Свято-Георгіївському храмі, а після служби зустрілися із Львівським владикою Філаретом та місцевою «молодіжкою».

Упродовж перебування в Україні брати з Тезе відвідали біженців та поранених солдатів, побували в сестер матері Терези, які дбають про бездомних людей, у Київській духовній академії в Києво-Печерській Лаврі, а також у лютеранській церкві св.Катерини.

***

Тезе ― це селище в Бургундії, у центральній Франції. Із 1940 року тут поселився брат Роже, навколо якого через кілька років, як у давньохристиянські часи, зібралася монаша спільнота.

Сьогодні спільнота Тезе налічує понад сто братів із близько 30-ти країн світу та різних християнських конфесій. З 2005 року спільноту очолює брат Алоїс. Монастир прагне бути знаком примирення між розділеними християнами і народами.

Тезе в Україні — з Паломництвом довіри: фоторепортаж

Брат Алоїс під час зустрічі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром

В Тезе брати, відмінні між собою за расовими, культурними та мовними ознаками, живуть, моляться та працюють разом. Вони свідчать, що Христос руйнує будь-яку стіну, що розділяє людей. Одним із головних служінь спільноти Тезе є гостинність. Щороку сюди приїжджають тисячі молодих людей з різних країн Європи та світу, щоб розділити у простоті глибину християнського життя.

Більше ФОТО дивіться тут:

Зустріч із паломниками Тезе на сайті Преображенського храму на Теремках-2 у Києві

Зустріч з паломниками Тезе в Києво-Могилянській академії

Паломництво у Київ та Львів ― квітень, 2015

 

Спільнота Тезе

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7028

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар