Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ТЕРНОПІЛЬ-ЛЬВІВ. Галицькі скаути повели тернопільську «молодіжку» в гори

Версия для печатиВерсия для печати
12 вересня 2013 | Діти, молодь

З початком навчального року активізувалося життя православних «молодіжок» Львівської та Тернопільської єпархій.

Тільки но у Львові, 1 вересня, відбулась зустріч молоді з єпископом Львівським і Галицьким Філаретом, на яку прийшло з півсотні членів Молодіжного братства Почаївської Ікони Божої Матері, хористів Георгіївського храму, членів Застави «Львів» Федерації Скаутів «Галицька Русь».

Як наступного дня, ввечері 2 вересня, відбулася Тернопільска «молодіжна» під головуванням керівника молодіжного відділу Тернопільської єпархії протоієрея Андрія Кінашевського. До місцевої молоді приєдналася делегація скаутів з Тернополя та Львова на чолі з Президентом ФСГР Кирилом Арбатовим.

Відверта та дружня розмова тривала понад дві години: обговорили і шляхи співпраці, і стан молодіжного руху Тернопільщини, і конкретні спільні проекти. Взаємне зацікавлення у продовженні спілкування вилилося в ідею спільної паломницької мандрівки тернопільської молоді та галицьких скаутів, які запропонували познайомитися з пам’ятками природи та історії, розташованими на території Національного природного парку «Кременецькі гори».

калина

***

Пропонуємо відгуки учасників паломницької мандрівки.

Вже через три дні наші групи добиралися до Кременецького Богоявленського жіночого монастиря, який на дві доби став нашим домом або, висловлюючись військовою термінологією, - надійним тилом і оплотом. Не зважаючи на досить пізню годину, нас чекали, тепло зустріли та дуже смачно нагодували.

А вже рано вранці наступного дня ми крокували мальовничими лісовими дорогами Національного природного парку «Кременецькі гори». Метою нашої подорожі була гора Святої Трійці або, як її називають місцеві мешканці – Данилова гора. Із нею пов’язані цікаві подробиці. Перша, - що місце розміщення гори на «генштабівських» кілометрових картах вказано невірно. Гора розташована не там, де це позначено, а трьома кілометрами східніше як висота 357,0. Отож, якби не поради працівників національного парку, з яким ми зв’язалися ще до виїзду, шукали б ми ту Данилову гору…

Спробувавши вияснити походження двох назв гори, ми припустили, що назва «гора Святої Трійці» більш древня, ніж друга, «Данилова». І, схоже,.. помилилися. За легендою, саме тут, у замку на вершині гори, князь Роман Мстиславович отримав звістку, що у нього народився законний спадкоємець, майбутній князь Данило Галицький.

Друга назва гори походить від назви Свято-Троїцького храму, збудованого у ХІІІ-ХVІI сторіччях. Будівля храму стала центром неприступної твердині, яка, одна з чотирьох, разом з замками у сусідньому селі Стіжок, Кременці та Холмі, витримали навалу ординців. Загарбники цього не пробачили і змусили князів Данила та Василька Романовичів зруйнувати оборонні мури. А от церква збереглася.

Тут у ХVІ сторіччі молився Преподобний Іов Почаївський «Залізо», а ще раніше ченці-келіоти облаштували печери та започаткували чернече життя, яке припинилося під час чергового набігу кримських татар, коли частину насельників монастиря загарбники забрали в полон, а решту повбивали на місці.

Зараз церква, у якій знаходиться старовинна чудотворна ікона Святої Трійці у бронзовому окладі, зачинена. Храм відчиняють лише двічі на рік, - на Великдень та другий день свята Трійці. Священики з сусідніх сіл спільно звершують Літургію, на яку на свято Трійці збирається особливо багато віруючих, адже саме тоді у підніжжя гори проводиться фольклорний фестиваль «Братина».

Не обмежившись знайомством із Даниловою горою, де ми розташували базову стоянку, попередньо зібравши там залишене відпочивальниками сміття, групами по 4-6 чоловік ми розійшлися у різні сторони з метою оглянути мальовничі околиці, ознайомитися з геологією, рослинністю та тваринним світом національного парку. А подивитися ту є на що: густі мішані ліси зі скельними виступами на гребнях пагорбів, глибокі яри з холодними лісовими струмками, зарослі калини та чорноплідної горобини, звірині стежки та нори, птахи та метелики. І надзвичайно пахуче, прозоре повітря, від якого у людини з міста спочатку навіть трошки крутиться голова.

Наступного ранку уся наша дружна спільнота попрямувала на ранню Літургію, а потім ділилася враженнями від чудово і корисно проведених вихідних та вирушила додому, піднісши подяку Богу за його багаті милості і ту благодать, яку ми усі відчули за ці два сонячних дні.

Матеріал підготовлено Службою інформації Федерації Скаутів «Галицька Русь»

ФІЛАРЕТ (Кучеров), єпископ Львівський і Галицький
Львівська єпархія
Тернопільська єпархія
Синодальний відділ у справах молоді
Галицькі скаути
паломництво
молодіжки

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4572

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар