Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Технологія наклепу

Версия для печатиВерсия для печати

Про випадок, як з’являються чутки, нібито священики УПЦ не хочуть відспівувати загиблих воїнів, розповіла журналістка з Волині Наталія Малімон.

На своїй сторінці у фейсбук вона написала:

— Сьогодні почула про один, мабуть, з варіантів появи чуток про те, що священики УПЦ не хочуть відспівувати загиблих на Сході українських воїнів.

Невеликий волинський райцентр. У ньому стоїть столітня церква, в якій мешканці містечка поколіннями і хрестилися, і вінчалися, тут їх і відспівували. Проте є і храм УПЦ-КП.

На фронті гине мешканець селища. Священику з УПЦ телефонує представник районної влади, біля якого вже сидить, виявляється, священик УПЦ-КП. І каже той начальник: вирішено, що відспівувати покійного буде отець — назвемо його Іван. Але він каже, щоб і ви, батюшка, також були присутні на його відспівуванні. Отець з УПЦ пояснює: як громадянин і земляк, він, звичайно, вшанує пам’ять загиблого. Але відправляти похорон разом зі священиком УПЦ-КП не може.

Через годину селищем шириться чутка: батюшка з УПЦ відмовився хоронити солдата, навіть сказав, що коли він загинув за Україну, то хай його Україна й хоронить (!).

Люди питають отця: до вас зверталася родина покійного? Ні, родина не зверталася. Був тільки дзвінок від районної влади з повідомленням, що поховає УПЦ-КП.

Родина загиблого солдата — це парафіяни саме УПЦ. Чому дали згоду на похорон від УПЦ-КП? Бо їх, виявляється, залякали. Інакше вони... не отримають допомоги від держави (тих тисяч, які наразі платять за загиблого).

***

Коментуючи цей допис, місцеві священики наводять і інші випадки маніпуляцій.

Степан Ярема: Або, ще: заходять в храм УПЦ під час Літургіїї дві жінки і звинувачують вірян у тому, що ті збирають кошти Путіну. Священику вдається заспокоїти, все ніби добре. На другий день під керівництвом панотця КП в прокуратуру і в СБУ ті жінки пишутиь заяву, мовляв, їх побили і казали, що це територія Малоросії. І, мовляв, вітаються там, в храмі, словами «Слава Малоросії!»...

Галина Бєлова: «Для прикладу, нещодавно в Тернопільській області було поширено фейкову інформацію про те, що нібито священик УПЦ МП відмовився відспівувати чи хоронити бійця, який загинув в АТО. Цю інформацію швидко підхопили усі національні ЗМІ. І лише буквально одне чи два видання їде в це село, зустрічається з тим священиком, з місцевими мешканцями. В результаті виявляється, що цього всього немає. Інформація вигадана», – згадав Михайло Шелеп.

Наталія Малімон

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2416

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар