Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Таємний код віри» — про світові релігії в Україні

Версия для печатиВерсия для печати
01 липня 2017 | Богослов’я

Фінальний випуск першого сезону проекту «Таємний код віри» розповідає, в чому відмінності світових релігій.

Сьогодні Україна — унікальна держава, у якій спокійно співіснують три найбільші світові релігії: християнство, юдаїзм та іслам. Але чи було так завжди? Коли кожна з цих релігій з’явилась на території нашої держави і яким чином розповсюджувалась? — ці питання ставить ведучий у восьмому епізоді програми.

Щоб отримати відповіді, прот. Георгій Коваленко зустрівся з біблеїстом В’ячеславом Горшковим, який розповів, які релігійні спільноти впливали на формування основної віри в України і наскільки реальна ситуація із міжрелігійними взаєминами у Київській Русі відрізнялася від того, що нам розповідали літописи.

Релігієзнавець Ганна Кулагіна розказала, якими були справжні причини, що спонукали Володимира Великого обрати християнство як основну релігію, та до якої віри він схилявся найбільше.

Керівник центру вивчення Голокосту Анатолій Подольский та отець Юстин Бойко розповіли, як представники інших релігійних конфесій рятували євреїв під час трагедій Другої Світової війни.

Прот. Георгій Коваленко:

«Минулого року група православних богословів з України, США і Європи закликала церковну владу Московського патріархату визнати жахливу правду щодо Львівського собору, який під проводом НКВС де-юре ліквідував Українську греко-католицьку церкву, і вибачитися перед греко-католиками. У 90-ті роки Папа Римський Іоанн Павло ІІ від імені католицької церкви вибачився перед юдеями за багатовіковий антисемітизм і Голокост, а також перед мусульманами і братами з інших конфесій, православними і протестантами, за релігійні війни і христові походи. Вибачення — лише початок шляху, який треба пройти представникам різних релігій, котрі є в Україні і у світі, щоб позбутися ненависті, упередженості чи ворожнечі».

Дивіться більше у восьмому епізод першого сезону «Таємного коду віри» на каналі YouTube.

За матеріалами сайту 1+1

Протоиерей Георгий Коваленко
В’ячеслав Горшков
Людмила Филипович
Таємний код віри
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6582

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар