Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святий покровитель українських студентів і президентів

Версия для печатиВерсия для печати

5 березня – ДЕНЬ церковної пам’яті благовірного князя ЯРОСЛАВА МУДРОГО. Святим його шанували ще до монголо-татарської навали, але до церковного календаря ім’я князя потрапило лише на початку ХХІ століття. І це окрема історія.

св. князь Ярослав Мудрий

Читайте також: Наконец-то Мудрый стал святым

А сьогодні для нас важливо, що СВЯТИЙ ЯРОСЛАВ МУДРИЙ є небесним покровителем УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ, бо саме він започаткував в Києві перші школи для християнської освіти дітей і молоді.

Тому це свято для всіх ОСВІТЯН і працівників ПРОСВІТИ. Можливо, нашому Міністерству науки і освіти варто на це звернути увагу. Бо, при всій повазі до святої мучениці Тетяни, вона, на відміну від святого Ярослава Мудрого, не має жодного відношення ані до студентів, ані до України. Але це теж окрема тема.

А ще ЯРОСЛАВ МУДРИЙ — покровитель очільників нашої ДЕРЖАВИ і всіх державних службовців, бо він Великий Київський князь. До речі, наступного 2016 року буде 1000 років, як він почав княжити в Києві. Тому чекаємо не тільки Указів про вшанування ювілею, але й гідних результатів правління нащадків святого «президента» Київської Русі. А поки варто хоча б заїхати до Софії Київської і помолитися біля княжого саркофагу.

До речі, декілька років тому відкрилося, що Ярославів саркофаг порожній, а його останки (для віруючих — святі мощі) нібито були вивезені з Києва під час Другої світової війни і зараз перебувають у Сполучених Штатах. І ця історія потребує своїх дослідників.

А ще ЯРОСЛАВ МУДРИЙ — покровитель ПРАВНИКІВ, СУДДІВ і ЮРИСТІВ, бо саме йому належить перше письмове укладення наших законів «Руська правда». Тому, вітаючи наших правників із професійним святом, побажаємо їм бути служителями Правди Божої та Справедливості, яка не дивиться на обличчя і товщину конвертів.

А ще ЯРОСЛАВ МУДРИЙ — покровитель БІБЛІОТЕКАРІВ і БІБЛІОТЕК (у т.ч. і електронних), бо саме він створив у Києві першу велику бібліотеку. А ще його можуть вважати своїм покровителем і КНИГОВИДАВЦІ, від яких ми чекаємо мудрих українських книжок.

А ще ЯРОСЛАВ МУДРИЙ — покровитель будівничих храмів і ХРАМОБУДІВНИЦТВА, бо саме він побудував у Києві храм Святої Софії — ПреМУДРОСТІ Божої.

А ще це свято ФІЛОСОФІВ та РЕЛІГІЄЗНАВЦІВ, бо Ярослав – МУДРИЙ і СВЯТИЙ, а філософія, як відомо, це любов до Мудрості!

Тож давайте цього дня всі разом: студенти і викладачі, бібліотекарі і читачі, очільники держави і громадяни, судді та ув’язнені, будівничі храмів і ті, хто в них молиться, попросимо в Бога МУДРОСТІ і молитов за нас і Україну від ПРОСВІТИТЕЛЯ нашої Землі і одного з найкращих правителів нашої Держави — святого благовірного князя ЯРОСЛАВА МУДРОГО.

Святий благовірний княже Ярославе, моли Бога за нас і допомагай нам!

Блог протоієрея Георгія Коваленка на ТСН

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Святий благовірний князь Ярослав Мудрий († 1054)
Протоиерей Георгий Коваленко
Блог прот.Георгия Коваленко на сайте ТСН

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3035

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар