Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

СВЯТИЙ ДНЯ від Отченаш.укр — великомученик Іоанн Сочавський

Версия для печатиВерсия для печати

Якщо ви займаєтесь підприємницькою діяльністю і при цьому бажаєте жити у відповідності з Заповідями Божими, вам слід взяти приклад з підприємця XIV століття великомученика Іоанна Нового, Сочавського (1330–1340, Румунія), який жив у Малоазійському місті Трапезунд, займався торгівлею та при цьому був благочестивим, милостивим до бідних і твердим у православній вірі.

Саме ця твердість допомагала йому зберігати християнське життя, незважаючи на всі спокуси професії. І саме вона відчинила йому ворота Небесного Царства, коли прийшов час важкого випробування.

Православний календар. 15 червня. Великомученик Іоанн Сочавський

***

Якось у торговельних справах Іоанн плив Чорним морем на кораблі та вступив у розмову з капітаном-язичником. Знавець Священного Писання та православного сповідання, Іоанн переміг у диспуті капітана, а той затаїв у душі образу і вирішив помститись.

Коли вони прибули до одного з міст, капітан повідомив правителю, фанатичному вогнепоклоннику, що один з пасажирів також хоче приєднатися до шанувальників вогню. Правитель запросив Іоанна до себе, і тут з’ясувалося, що гість з Трапезунда — християнин.

Після того як словесна вимога зректися Христа не подіяла, розпочались жахливі тортури. Тіло виявлялося слабшим за душу — його шматки під ударами палиць розліталися в різні боки, але слова зречення так і не злетіли з вуст праведника. Народ, не в силах витримати криваве знущання, здійняв бунт, і тоді правитель-вогнепоклонник вирішив скоріше скінчити справу, прив’язавши тіло ледве живого мученика за ноги до дикого коня, який потягнув Іоанна вулицями міста. В цей час один фанатик-юдей відсік мученику голову.

Тіло Іоанна до вечора пролежало на місці страти, адже ніхто не наважувався відкрито вшанувати його, виказавши свою симпатію до християнства. Але вночі над тілом з’явилося дивне світло та почувся спів. Переконані, що це християни прийшли поховати одного зі своїх, ненависники Іоанна поспішили до його тіла, щоб схопити спільників, але не знайшли біля нього жодної людини. Зрозумівши, що це — надприродне явище, вони дозволили поховати тіло Іоанна.

Свідченням святості великомученика стали численні дива та зцілення біля його мощей. А ймення Сочавського Іоанн отримав після того, як у 1410 році Молдо-Влахійський правитель Олександр перевіз їх до столиці свого князівства — міста Сочави та урочисто поклав у Соборному храмі.

Путешествие в город, видевший подвиг святого: Белгород-Днестровский

***

Згадуючи життя Іоанна Сочавського, бажаємо всім нам навчитися зберігати справжню вірність Христу. Для цього, по-перше, треба добре знати свою віру, по-друге, стверджувати цю віру відповідними вчинками та реакцією на вчинки ближніх — і робити це щодня, пам’ятаючи слова Спасителя: «Хто любить Мене, той збереже Мої заповіді».

Христос посеред нас!

#Отченаш.укр
вмч. Іоанн Новий Сочавський (1330-1340)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2239

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар