Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

СВЯТИЙ ДНЯ від #Отченаш.укр — пророк і предтеча Іоанн Хреститель

Версия для печатиВерсия для печати

Спільна молитва на 20 січня

Господи! Ти, Предвічний, прийшов у Різдві Твоєму в світ цей, щоб спасти усіх нас. Тож поблагослови Україну та її народ усіма Твоїми милостями й щедротами! Подаруй нам Мир і Спасіння – в житті земному й Вічному!

У дні Твого Богоявлення освяти, Боже, благодаттю Духа Твого Святого водну стихію, а разом з нею – й усе наше єство, наші думки й бажання, весь простір нашого буття, Амінь!

***

Існує звичай – на другий день після великих свят вшановувати тих, хто найбільш причетний до цієї події. Тож невипадково настуного дня після свята Хрещення Господнього Церква урочисто святкує Собор святого пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна.

Святий пророк і предтеча Іоанн Хреститель

Православний календар. 20 січня. Собор пророка і Предтечі Господнього Іоанна

Розмовляючи з учнями про Предтечу, Господь Іісус Христос в Євангелії від Луки зауважує:

«…На кого ж ви ходили дивитись? На чоловіка, одягненого в м’яку одежу? Але ж ті, що одягаються в пишні одежі та живуть у розкошах, знаходяться в царських палацах. Тоді на кого ж ви ходили дивитись? На пророка? Так, кажу вам, навіть більше, ніж на пророка. Це той, про кого написано: «Ось Я посилаю ангела Мого перед Тобою, котрий приготує дорогу Тобі». Кажу ж вам: між народженими від жінок нема більшого пророка від Іоанна Хрестителя, але найменший в Царстві Божому більший від нього» (Євангеліє від Луки, 7:25-28).

Новозавітнім пророком зветься він тому, що був наставлений Духом Святим сповістити людям наближення Царства Божого. «Покайтеся!» – звертався він до народу біля річки Йордан. «Вже й сокира біля дерева лежить, і всяке дерево, що не приносить доброго плоду, зрубають та вкидають у вогонь». І багато юдеїв приходило до нього, спокутуючи свої гріхи, щоб прийняти хрещення.

Предтечею Іоанн зветься тому, що був посланий Богом підготувати світ до пришестя Месії — Христа. Саме про Іоаннову проповідь ще за багато років до його народження сповістив пророк Ісая: «Голос волаючого у пустелі: приготуйте шлях для Господа, прямими зробіть дороги Йому». Багато разів, коли Іоанна запитували, чи не він Христос, він смиренно відповідав: «Я хрещу вас водою в покаяння, але Той, Хто йде за мною, сильніший за мене. Він буде хрестити вас Духом Святим та вогнем».

Святий пророк і предтеча Іоанн Хреститель

А Хрестителем Господнім Іоанн зветься тому, що мав честь охрестити Самого Іісуса Христа, коли Той вийшов на Йордан перед початком Свого служіння.

Вшановуючи нині Іоанна Предтечу, згадаймо, як народ, що приходив до нього на покаяння, питав Хрестителя: «Що нам робити?» На що Іоанн відповідав: «У кого дві одежі, той дай тому, хто не має, і в кого є їжа – роби те саме». Збирачам податків він радив: «Нічого не вимагайте більше від того, що призначено вам»; а представників тогочасних силових структур закликав: «Нікого не кривдіть, не обмовляйте і задовольняйтесь заробітною платнею вашою…»

Здається, такі прості поради, але якщо б суспільство наше змогло хоча б частково жити за законом Іоанна Предтечі, життя в країні розквітло би добробутом, миром і злагодою.

Із святом вас!

Христос Хрещається!

На річці Йордані!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Что общего между христианами современности и подвигом Иоанна Крестителя?

Где и как окончил свой земной путь Иоанн Креститель? Крепость Махерус — исследование библеиста

20 января — Собор Предтечи и Крестителя Иоанна. Самая древняя икона пророке... в Киеве

Предтеча и Креститель Иоанн
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2108

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар