Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

СВЯТИЙ ДНЯ від #Отченаш.укр — священномученик Аркадій (Остальський)

Версия для печатиВерсия для печати

До Різдва Христового залишається 9 днів. Християн на ім’я Феофанія, Аркадій, Ілля, Володимир, Павло, Феодосій, Олександр, Макарій та Петро ми щиро вітаємо з днем Ангела! Нехай святі, чиї імена ви носите, стануть для вас добрим прикладом життя в Правді Божій, а у важку годину допоможуть своєю молитвою встояти проти усіх спокус лукавого!

***

Триває Різдвяний піст, завершується старий рік. Перед тим, як переступити часовий поріг нового року, Православна Церква пропонує нам приклад для наслідування не лише в майбутньому році, але й в усьому подальшому житті – це приклад святості.

29 грудня Православна Церква вшановує пам’ять нашого земляка, священномученика Аркадія, єпископа Лубенського, вікарія Полтавської єпархії, який загинув у трагічному 1937 році на сумнозвісному Бутовському полігоні.

 

СЛУХАЙТЕ радіокалендар на 29 грудня — про сщмч.Аркадія, єп.Бежецького (1937)

 

Іноді я запитую себе: як можна було таких людей, як владика Аркадій, називати ворогами народу, адже він всього себе, увесь свій статок, одяг, майно та таланти без залишку віддавав людям. Лишились спогади про те, як одна заможна родина, яка шанувала владику, подарувала йому шубу, але одягнув він її лише двічі, після чого обновка безслідно зникла. Лише згодом з’ясувалось, що він зустрів бідну вдову з двома хворими дітьми, якій, не вагаючись ані хвилини, віддав цей подарунок.

Дитинство цього новомученика пройшло на Волині в родині священика Йосипа Остальського. Отримавши духовну освіту, Аркадій присвятив усе своє життя служінню Богу та ближньому. Після висвячення на священика в Житомирі він створив благодійне братство, члени якого самовіддано допомагали хворим та нужденним.

Сам отець Аркадій був для своєї пастви зразком повної жертовності. Він не вважав своїм нічого та віддавав нужденним усе, навіть найнеобхідніше для себе. Був випадок, коли з Житомира отець Аркадій вирушив пішки в чоботях, а дійшов до Києва у стареньких постолах, бо дорогою зустрів жебрака, з яким, не вагаючись, обмінявся взуттям. Така любов до ближнього завжди гуртувала навколо нього велику кількість людей.

Після того, як владу в Україні захопили більшовики, отця Аркадія неодноразово намагалися заарештувати. В цей час він прийняв чернечий постриг та був висвячений на єпископа. Навіть у Соловецькому концтаборі владика Аркадій ділився останнім з такими ж, як він, мучениками за віру.

Після багатьох років страждань земний мученицький шлях єпископа Аркадія закінчився зимовим днем 1937 року. І життя його, сповнене справ милосердя, і сповідницька смерть за Христа переконливо засвідчили його святість.  

***

Іноді нам здається, що ми не лише знаємо, але й любимо Бога. Особливо тоді, коли світ обертається навколо нас і заради нас. Але часто трапляється, що варто комусь із ближніх порушити бажаний нами сценарій буття – ну уявіть собі хоча б маленьку дитину, яка не дає подивитись фільм, або знайомого, який хоче поділитись проблемами чи позичити грошей, — як благодушний спокій кудись миттєво зникає, поступаючись місцем обуренню.

Завжди пригадуймо тієї миті слова апостола Іоанна: хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Котрого не бачить? Тож для початку спробуймо любити Бога через терпіння до наших оточуючих.

Христос посеред нас!

#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2266

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар