Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

СВЯТИЙ ДНЯ від #Отченаш.укр — преподобний Серафим Саровський

Версия для печатиВерсия для печати

За церковним календарем 15 січня відзначається пам’ять преподобного Серафима Саровського – день його відходу до Господа у 1833 році та день другого знайдення його святих мощей у 1991-му.

В середині ХІХ століття він наче зірка просіяв на духовному небосхилі та став одним із найулюбленіших святих нашого народу, явивши приклад святості перших подвижників.

преподобний Серафим Саровський

Про "найбільш радісного" святого — прп.Серафима Саровського — СЛУХАЙТЕ у радіокалендарі від о.Миколая Лисенка

Історія його життя не перестає дивувати і по сьогодні. Маленькою дитиною майбутній святий впав із високої дзвіниці, збудованої його батьком. Яким же був подив матері, яка підбігла, щоб підняти мертве тіло, натомість взяла на руки живу, неушкоджену дитину! Згодом, виховавши сина у благочесті, вона благословила його на чернецтво.

Доля назавжди поєднала преподобного Серафима з Києвом: саме тут він отримав остаточне благословення на чернече життя від відомого старця Досифея Китаївського.

Минув час, і вже учень та послушник святого Серафима, преподобний Іона, за його благословенням розпочав духовну дорогу, яка, зрештою, привела його на Київські пагорби та завершилась заснуванням Свято-Троїцької обителі.

Наприкінці XVIII – початку ХІХ століття, в час, коли поступово почали забуватись традиції духовного подвигу перших віків християнства, святий Серафим відродив їх у власному аскетичному житті. Довгі роки він перебував у віддаленій келії в лісовій хащі. Дикі звірі забували свою хижу природу та приходили до преподобного, який часто ділився з ними їжею. Згадку про величезного ведмедя, якого годував з рук Серафим, зберегли прочани, що відвідували його в лісовому помешканні.

Звісно, причиною такого дива була благодать Божа, яку праведник отримав у відповідь на щирі полум’яні молитви, наче виправдовуючи власне ім’я, адже «Серафим» і означає – «Полум’яний». У цих молитвах він проводив не лише дні – а й ночі, і подібно до великих аскетів минулого, тисячу днів та ночей Серафим провів у молитовному стоянні на великому камені.

Одного разу преподобного в лісі зустріли розбійники. Вирішивши, що в Серафима є гроші, вони накинулись на нього. Преподобний був фізично сильний, а до того ж мав сокиру, бо прямував за дровами. Проте він вирішив не чинити опору. «Робіть, що вам треба», — почули бандити від старця, який опустив руку з сокирою. Вони нанесли йому багато ран, кілька з яких лікарі потім вважали смертельними, але всупереч усім силам зла Серафим вижив – його на цей раз, як і кілька разів перед тим, зцілила Пресвята Богородиця, дар бачити Яку він отримав. Зцілюючи Серафима, Пречиста промовила: «Цей – від роду нашого!» Саме Вона згодом благословила його повністю залишити затвор та вийти до людей, ставши для багатьох прочан видатним духівником та цілителем.

преподобний Серафим Саровський

***

Збереглося чимало духовних настанов, які отримали ми від отця Серафима. Вони й по сьогодні є важливими дороговказами для всіх нас на шляху до Царства Небесного.

«Піст, пильнування та інші християнські справи, – повчав преподобний, – добрі справи, але не на них лише міститься зміст християнського життя. Істинна наша мета – здобуття Духа Святого Божого». Головними засобами для цього преподобний Серафим вважав будь-яку добру справу, що робиться заради Христа, та, насамперед, щиру і зосереджену молитву.

***

«Господь шукає серця, сповнені любов’ю до Бога і ближнього, – нагадував старець, – ось той престол, котрий Він любить посісти та являтись у повноті Своєї Небесної Слави».

За переконанням преподобного, немає гіршого гріха та нічого більш згубного, аніж дух смутку та зневіри. Сам він завжди світився духовною радістю та наповнював нею серця усіх оточуючих, вітаючи їх словами «Радосте моя! Христос Воскрес!»

ДИВІТЬСЯ МУЛЬТФІЛЬМ — гран-прі ХІІІ Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров»-2015 «Дивовижна подорож Серафими»

 

 

І ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

15 января — день памяти прп. Серафима Саровского. Смотрите фоторепортаж из Серафимо-Дивеевского монастыря

Чудеса у мощей прп. Серафима Саровского: как это работает?

О свече преподобного Серафима Саровского, дивеевских сестрах-каторжанках и матушке Фросе

Преподобный Серафим Саровский и Киев

преп. Серафим Саровский
Мультфильм «Необыкновенное путешествие Серафимы»
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3407

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар