Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святий дня від #Отченаш.укр — преподобний Пахомій Великий

Версия для печатиВерсия для печати

28 травня ми святкуємо пам’ять одного з засновників та стовпів православного чернецтва — преподобного Пахомія єгипетського, який отримав ймення Великий – так само, як Антоній, Макарій та Єфимій.

Преподобний Пахомій єгипетський

Народився майбутній святий у родині язичників наприкінці ІІІ століття в місті Фіви, що в Верхньому Єгипті.

В юності Пахомій отримав ґрунтовну світську освіту, та серед однолітків вирізнявся добрим характером, розсудливістю і чистотою життя.

Коли Пахомію виповнилося 20, його було призвано на військову службу до легіонів імператора Костянтина. Новобранців розмістили в приміщенні міської в’язниці та виставили охорону. Несподівано до приміщення завітали люди, які принесли з собою їжу, нагодували юнаків та усіляко намагались їм послужити. У відповідь на запитання, хто вони та чому роблять добро стороннім, Пахомій дізнався, що це – місцеві християни і роблять так заради свого Бога, виконуючи Його заповідь любові до ближнього. Це настільки запало йому в душу, що після закінчення війни Пахомій прийняв святе Хрещення та почав вести суворе життя подвижника.

Відчуваючи потребу мати духовного наставника, він звернувся до досвідченого фіваїдського старця, пустельника Паламона, та став його учнем, навчаючись аскетичного життя і послуху.

Почувши повеління Господнє, Пахомій з благословення свого старця заснував обитель у містечку Тавеніссі, яку після смерті Паламона очолив. Поступово до монастиря почала збиратися братія. Тих, хто приходив до монастиря, вражала працелюбність Пахомія, який встигав виконувати усі монастирські роботи – обробляв сад, служив хворим, вів бесіди з прочанами, які шукали настанов.

Преподобний ввів для ченців устав спільного проживання та встановив правила харчування й одягу. Головним заняттям іноків у час, вільний від служби Божої, став монастирський послух на благо обителі, серед різновидів якого було переписування книжок, рукоділля, догляд немічних тощо. Інокам заборонялося мати власні заощадження, а старанне виконання послуху ставилося вищим за піст і молитву.

Загалом Пахомієм було збудовано 7 монастирів, кількість насельників яких сягала семи тисяч, і всі вони знаходились під його досвідченим керуванням. Водночас сам преподобний залишався надзвичайно скромною та смиренною людиною, відмовившись навіть від сану священика через те, що вважав себе недостойним такого високого покликання. За це Господь наділив Пахомія багатьма благодатними дарами, через які було звершено безліч чудес та зцілено велику кількість хворих.

***

Одного разу Господь відкрив Пахомію майбутні долі чернецтва: він дізнався, що останні ченці не зможуть звершувати таких аскетичних подвигів, як перші отці, та не матимуть таких духовних керманичів. Почувши це, Пахомій впав на землю, заплакав та почав молити Бога про милість для них. У відповідь почув голос: «Пахомію, пам’ятай про милосердя Боже. Про останніх ченців знай, що й вони отримають нагороду, бо їм доведеться страждати від важкого та непридатного для ченців життя».

***

Якщо у вас є підлеглі або діти, яких ви намагаєтесь навчити чеснотам, вам стане в пригоді порада преподобного Пахомія Великого своєму духовному учню: «Будь першим у житті згідно з тими правилами та настановами, виконання яких ти чекаєш від підлеглих, аби вони ставали вірними цим настановам, побачивши твій особистий приклад».

Тож, добре запам’ятавши цю пораду, будь-яку боротьбу за чистоту і досконалість завжди розпочинаймо – із себе!

Христос посеред нас!

Слухайте також: Православний календар. 28 травня. Прп.Пахомія Великого

Преподобний Пахомій Великий
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1702

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар