Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

СВЯТИЙ ДНЯ від Отченаш.укр — праведний Олексій Мечов

Версия для печатиВерсия для печати

22 червня – особливий день, коли ми, згадуючи початок найстрашнішої війни в історії людства, молитвою вшановуємо усіх безвинно постраждалих на ній. Вони пройшли крізь жахливі фізичні і духовні тортури протистояння, народженого людською агресією, ненавистю та відступництвом від Божої Правди.

Вічна їм пам’ять!

22 червня — початок Великої Вітчизняної війни. Спільна молитва за всіх загиблих

***

Він мріяв бути лікарем: йому здавалось, що немає іншої такої професії, за допомогою якої можна було б настільки допомагати людям… Та Господь дав йому шлях священика – лікаря людських душ, і він зігрів теплом свого серця тисячі й тисячі зневірених та знедолених, зцілюючи не лише духовно, а й часто – фізично – тяжкі хвороби.

Його звали праведний Олексій Мечов, і пам’ять цього дивовижного пастиря, який явив приклад святості в безбожному ХХ столітті, Церква урочисто звершує 22 червня.

Ставши настоятелем маленького храму, який губився поміж великих ошатних соборів, отець Олексій багато років благоговійно правив щоденну службу майже наодинці – лише він і Господь. Звичайно, сім’ї, в якій народилося 6 власних дітей та виховувалося ще кілька сиріт, бувало важко, але священика зігрівала любов до Бога та до дружини, матушки Анни, яка стала його вірним другом та помічницею. Інші дивувались цьому служінню в порожньому храмі, але минули роки, і люди рікою полинули до цієї церкви, знаючи, що там на них чекає благодатна розрада в численних життєвих бідах.

Коли ж в життя самого отця Олексія увірвалось невимовне горе – померла його кохана дружина, Господь втішив його через іншого праведника – святого Іоанна Кронштадтського. «Горе своє розділяй з горем народу. Втішай, благословляй, молись за людей та допомагай як і чим тільки можеш…»

Цю настанову Кронштадтського пастиря отець Олексій почув усім серцем, втілюючи її в життя до останньої миті. Він став старцем-духівником у миру. І люди линули до нього, отримуючи допомогу у вирішенні найрізноманітніших проблем.

Ані вдома, ані в храмі не мав він жодної вільної хвилини, а черга до його квартири шикувалася з самого ранку. З кожним отець Олексій встигав поговорити, кожного обігріти й втішити. А втішав не міркуваннями холодного розуму, а голосом серця та багаторічним досвідом любові. «Хто б до тебе не прийшов, переживай з ним те, що він переживає… Входи в його душу, а себе – повністю забудь», — ось як розумів отець Олексій духовне наставництво.

Господь відкривав йому долі людські. Так, згадують, як одного разу до храму прийшла жінка вся в сльозах: її син півроку як пропав без вісти. А отець Олексій, ще до того, як почув про її біду, промовив: «Молись за живого!» Потім, втішивши її, сказав: «Ось, приходила до мене ще одна така жінка, все за сина переживає, а він спокійно собі в Софії на тютюновій фабриці працює…» І, дійсно, невдовзі жінка довідалась, що її син працює на Софійській тютюновій фабриці… І таких випадків – безліч.

А ще – безліч зцілених душ під час полум’яних богослужінь, які звершував пастир-праведник. У народі казали, що своїм духом він і каміння змусить служити Богові. Саме про навернення людської душі до пошуку Царства Божого та Правди Його і було останнє передсмертне слово отця Олексія, написане ним за кілька днів перед відходом у Вічність в 1922 році: «Християнський світ, що забуває про Бога! Схаменись! Полиши мирську метушню, і впізнай, що на землі треба жити лише для неба…»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Будем жить!», или История о том, как 17-летней девушке пришлось стать «ночной ведьмой»

Женщины на войне: «Мы не хотели, чтобы говорили: "Ах, эти женщины!" И старались...»

Дневник 20-летней девушки-снайпера, погибшей в январе 1945-го…

В Киеве священнослужитель делает уникальные точные модели танков (+ФОТО)

Война-реальность: Нужно ли прощать своего врага, или На чьей стороне воевал неизвестный солдат?

Праведний Олексій Мечов
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2172

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар