Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

#Святий дня від Отченаш.укр — мучениця Ірина

Версия для печатиВерсия для печати

Головні іменинниці цього дня, 18 квітня, — наші дорогі сестри, матері, дружини та дочки, які у хрещенні  носять святе ім’я Ірина, бо саме цього дня Церква вшановує великомученицю кінця I століття, за деякими припущеннями — слов’янку за походженням, яка уславила це ім’я подвигом своєї віри.

Слухайте про неї у радіокалендарі від о.Миколая Лисенка

мучениця Ірина, мученица Ирина

Цікаво, що першим ім’ям дівчини, яке вона отримала свята в народженні від батьків, було Пенелопа. А народилась вона в сім’ї намісника однієї з областей Македонії, на той час —  римської провінції. Батько потурбувався про доньку і знайшов для неї доброго вчителя. Але хіба міг він уявити, що старий Апеліан, який щодня приходив до палацу, є таємним християнином, і що він не лише викладатиме своїй підопічній звичайні шкільні знання, а й розповість їй про Воскреслого Христа?

Розмови з Апеліаном підготували дівчину до наступного зустрічі із Тимофієм, апостолом від 70-ти, першим єпископом Ефеса та улюбленим учнем апостола Павла. За переданням, саме від Тимофія вона і прийняла Святе хрещення, в якому отримала нове ім’я – Ірина, цебто – та, що приносить мир.

Віра у Христа виявилася настільки сильною в душі дівчини, що вона свідомо вирішила відмовитись від заміжжя та присвятити себе проповіді про Воскресіння Спасителя. Батько Ірини спочатку прихильно сприймав її слова, але згодом, не в змозі змиритись із новим віровченням, зненавидів доньку, та до того, що спробував її вбити, кинувши під ноги диким коням. Але сталося диво – замість Ірини коні кинулись на самого батька-язичника, і лише диво Боже по молитвах сповідниці врятувало його від смерті. Після цього увірував не лише батько Ірини та вся її сім’я, а й близько 3-х тисяч людей.

Тим часом свята розпочала відкриту проповідь Євангелія серед мешканців Македонії. Ця щира проповідь супроводжувалась не лише наверненням людей від язичництва, але й численними утисками, приниженнями, та, зрештою, тортурами, але Ірина терпляче зносила усе, а Господь Своєю благодаттю захищав її, рятуючи багато разів від смерті.

Спостерігаючи за цим, багато людей – в тому числі і катів, що намагалися вбити сповідницю, навертались до Христа й приймали Святе Хрещення.

***

В Євангелії від Іоанна є епізод, коли юдеї обступають Господа і питають Його: «Чи довго триматимеш нас у невіданні? Якщо Ти Христос, скажи нам прямо». На що Іісус відповідає: «Я сказав вам, і не вірите; діла, які Я творю в ім’я Отця Мого, свідчать про Мене…». Дійсно, Господь під час Свого земного буття звершив безліч чудес, серед яких такі, що не під силу будь-якій звичайній людині – це і насичення кількох тисяч в пустелі, і зцілення невиліковних хворих, і, зрештою, воскрешення померлих.

Але є ще одне диво, і звершується воно постійно ось вже близько 2-х тисяч років: це – диво змінення людини після того, як вона відкриває в собі віру в Христа. І це диво можна побачити власними очима – достатньо лише відчинити Спасителю двері власного серця.

Христос воскрес!

Читайте також: 18 травня – день пам’яті вмц. Ірини. Дізнайтеся про дівчину, яка тисячами навертала людей до християнства

вмц. Ірина (I-II)
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4239

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар