Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

#Святий дня від Отченаш.укр — благовірна цариця Тамара

Версия для печатиВерсия для печати

Визначну роль жінки-християнки в православ’ї відкриває нам життя та подвиг святої Тамари, цариці Грузинської.

Продовжувачка славетної династії Багратидів, вона народилась близько 1165 року. У 1178 році вже була співправителькою з її батьком царем Юрієм ІІІ, в якого була єдиною дитиною. Після його смерті Тамара зійшла на трон — у віці 24 років!

Час її правління став Золотою добою в історії Грузії.

Тамара вирізнялася глибоким християнським благочестям, тому однією з головних її турбот стало розповсюдження віри Христової по всій країні, для чого будувалися храми і відкривалися монастирі. За таку побожність Господь щедро поблагословив правління Тамари.

Та у 1204 році настав вирішальний час: правитель Румського султанату Рукн-ед-Дін висунув цариці ультиматум — або відмова від християнства та прийняття ісламу, або загибель. Тамара відкинула пропозицію, і тоді ворог взявся за зброю. З Божою допомогою під час історичної битви поблизу Басіані грузинське військо розбило коаліцію мусульманських держав.

Завдяки мудрому керуванню країною Тамара здобула загальнонародну любов.

Останні роки життя цариця провела в печерному монастирі Вардзіа, влаштувавши свою келію так, щоб її віконце сполучалось із храмом, і таким чином вона постійно приймала участь в богослужіннях.

Відійшла цариця Тамара до Господа мирно у 1213 році, явивши чудовий приклад мудрої жінки, побожної християнки та благочестивої правительки, пам’ять про керування якої пройшла крізь віки і назавжди закарбувалася у вдячній народній свідомості.

Читайте також:

блгв. Тамара цариця Грузинська (1213)
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2673

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар