Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святий дня від #Отченаш — прославлення преподобного Амфілохія Почаївського

Версия для печатиВерсия для печати

Як часто у святцях з’являються нові імена?

12 травня 2002 року в Почаївській Лаврі сталася подія світового значення для православних: зачислення до лику святих схиігумена Амфілохія. Під час прославлення в небі над Лаврою з’явилися два хрести, складені хмарами. Паломники казали: «Ну ось, тепер їх буде двоє — святий Іов і святий Амфілохій»…

Амфилохий Почаевский

Преподобний – майже наш сучасник: помер у 1971 році.

А народився майбутній подвижник в 1894-му. Був він сином ремісника, ріс у родині, де було 10 дітей. Молодим хлопчиною допомагав батькові вправляти кістки та лікувати переломи. Пройшов армію, війну та полон. За благословенням потрапив до Почаївської Лаври, де смиренно ніс свій послух та допомагав хворим.

За розпорядженням намісника, отець Амфілохій оселився на монастирському кладовищі у маленькій хатинці, аби той нескінчений потік хворих, що йшов до преподобного і вдень, і вночі, не порушував спокою Лаври.

Амфилохий Почаевский

А він лікував, вигонив бісів, повертав слух глухим, зір — сліпим, розраджував та втішав скорботних. Бували випадки зцілень безнадійно хворих та навіть воскрешення померлої дитини. Кожен день проводив у молитві, допомагаючи нужденним.

Коли розпочалися жорстокі післявоєнні гоніння від радянської влади, отець Амфілохій власним героїзмом відстояв від закриття Троїцький собор. За спротив руйнуванню обителі влада жорстоко переслідувала старця. КДБ зробило все можливе, щоб знищити його: подвижника кинули до «психушки», кололи ліки, але під час цього ув’язнення  навіть справжні душевнохворі отримували від преподобного зцілення.

Від загибелі в психушці старця врятувало заступництво Світлани Алілуєвої – дочки Сталіна, яку він свого часу зцілив. Але на цьому переслідування не припинилися: не спромігшись знищити старця в такий спосіб, влада позбавила його прописки та виселила з Лаври, а згодом спровокувала побиття майже до смерті. Коли преподобного знайшли ледве живого та привезли до Лаври, його негайно постригли в схиму, вважаючи, що отець Амфілохій вже не жилець на цьому світі. Та Господь судив інакше: він лишився живий та продовжив зцілювати людські тіла і душі.

Святий все переносив з великим смиренням і ніколи не скаржився. Він передбачив також і свою кончину: знаючи, що одна з його послушниць підсипала йому в їжу отруту, старець закликав свою вбивцю до каяття.

***

Незадовго до смерті преподобний Амфілохій сказав, що ті, хто з вірою приходитимуть до нього, отримають від Бога допомогу. Тому частіше звертаймося за молитовною підтримкою до цього дивовижного святого – адже так само, як і за земного життя, він здатен сприяти у справі зцілення головної складової нашого єства – безсмертної душі.

Христос воскрес!

Читайте також:

Успенська Почаївська Лавра, ставропігійний чоловічий монастир
Преподобний Афанасій Затворник (у Ближніх печерах спочиває), чернець Печерський († рубіж XII-XIII)
Прп. Амфилохий Почаевский
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4829

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар