Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

СВЯТИЙ ДНЯ від #Отченаш: мученики Адріан і Наталія

Версия для печатиВерсия для печати

8 вересня Церква прославляє небесних покровителів християнського шлюбу — святих мучеників Адріана і Наталію та інших двадцятьох трьох, що з ними постраждали близько 305–311 років.

Адріан і Наталія були щасливою подружньою парою – і це незважаючи на те, що Адріан був язичником. Проте Наталія щиро молилася про навернення коханої людини.

У любові і злагоді подружжя прожило рік. Тим часом у Нікомідії тривали переслідування християн, ініційовані імператором Максиміаном Галерієм.

Якось в одній печері було затримано 23 сповідники віри в Господа Іісуса Христа. Усіх було приведено на допит до судової палати, начальником якої був саме Адріан. Спостерігаючи мужність християн, Адріан запитав їх: «Якої ж винагороди чекаєте ви від свого Бога за мучеництво?» На що почув: «Такої винагороди, якої ми не можемо описати, а розум твій не в змозі збагнути, адже не бачило того око, не чуло вухо, і не находило на серце людині, що приготував Бог тим, хто Його любить»…

Почувши ці слова, Адріан відчув велике натхнення та несподівано виголосив: «Запишіть і мене разом з цими людьми, бо і я – теж християнин…» Навіть сам імператор намагався переконати Адріана «не робити дурниць» та зректися своїх слів, але начальник імперської судової палати з честю витримав усі знущання й знову непохитно сповідував свою віру в Іісуса Христа. Відпущений з в’язниці додому на декілька днів під чесне слово, Адріан свідомо повернувся назад, повністю усвідомлюючи, що на нього чекає.

А Наталія, дізнавшись, що Адріан страждає за Христа, вмовляла чоловіка не зрікатися Господа. Побачивши таку мужність, Адріан звернувся до Наталії зі словами: «Блаженна й ти серед жінок, кохана моя дружино. Ти рівна мученикам, хоча й не терпиш тортур».

Перед стратою Адріана Наталія попросила: «Коли побачиш Господа, умоли Його, щоб мене не видали силою заміж за іншого…» І під час мучеництва свого коханого чоловіка Наталія перебувала поруч із ним, підтримуючи його до останньої миті.

А вже невдовзі один можновладець домігся  дозволу імператора на привабливий з усіх боків шлюб з багатою та вродливою вдовою. Проте цьому весіллю відбутися вже не судилось: Наталія, зберігаючи вірність своєму чоловікові, прийшла до нього на могилу, де Господь прийняв її страдницьку душу до Себе та знову з’єднав подружжя. На цей раз – вже назавжди.

***

Святі Адріан і Наталія, пам’ять яких ми звершуємо нині, нагадують усім крізь століття: справжнє християнське подружжя – це мала Церква. І якщо жива віра об’єднує усіх її членів – ніякі спокуси світу цього не в змозі її подолати.

Тож щиро бажаємо усім вам, шановні брати й сестри, розбудовувати ваші сім’ї на твердому підґрунті віри та Євангелія – тоді вони будуть не лише затишком посеред хвиль житейського моря, а й надійним кораблем, на якому зможемо досягнути найголовнішої мети — Спасіння у Вічності!

Боже, бережи Україну!

Христос посеред нас!

І є, і буде!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Игумен Валериан (Головченко): «Что за подвиг такой — мученичество?»

#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2098

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар