Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святий дня від #Отченаш — апостол Яків, брат Господній

Версия для печатиВерсия для печати

Чи були брати в Господа Іісуса Христа?

Зараз модно робити сенсаційні заяви на тему родини Спасителя. Але не варто шукати правдиву інформацію у фальшивих джерелах, тим більше, що на це вже багато століть поспіль відповідає православний календар, згідно з яким 5 листопада ми вшановуємо першого єпископа Єрусалима, апостола Якова. Він був сином Йосипа Обручника, захисника Богородиці та названого батька Сина Божого, тому й увійшов в історію з почесним ім’ям брата Господнього.

Апостол Иаков брат Господень

 

СЛУХАЙТЕ ТАКОЖ:

Про апостола Якова, брата Господня слухайте в радіокалендарі від о.Миколая Лисенка

Існує цікаве передання стосовно того, чому Яків мав додаткове моральне право вважати себе братом Іісуса. Коли Йосип Обручник розділяв землю свою дітям своїм, яких мав від першої жінки, захотів відділити частину й Господу Іісусу Христу, Якого народила заручена з ним Пречиста Діва, тоді ще малому хлопцю. Але інші Йосипові сини не дозволили. Тоді Яків окремо від інших вирішив прийняти Іісуса до своєї частки як повноправного співспадкоємця. А коли Пречиста Діва втекла з Богонемовлям у Єгипет, то Яків розділив з ними цю подорож, супроводжуючи Пресвяту Богородицю та святого Йосипа, батька свого…

Яків змалку жив подвижницьким побожним життям. Коли Христос розпочав Свою проповідь, Яків увірував в Нього, як у Месію, всім серцем. Його скрізь знали як сумлінного праведника і молитвеника, тож невипадково саме Якову судилося очолити Єрусалимську Церкву. На відміну від інших апостолів Яків не подорожував із проповіддю, натомість зміцнював молоду християнську спільноту у Святому Місті, впливаючи на багатьох не лише словом, а й власним прикладом. 

Перший єпископ Єрусалима відіграв виняткову роль у житті ранньої Християнської Церкви, бо саме за головування Якова в Єрусалимі в 51 році відбувся знаменитий Апостольський Собор, на якому розглядалося питання про можливість включення до християнської громади язичників. Багатьох хвилювало питання: чи потрібно язичників обрізувати? Відповіддю, яка широко відчинила іншим народам двері християнства, стали слова апостола Якова: «Не треба утрудняти язичників, які навертаються до Бога, а написати їм, щоб утримувались від оскверненого ідолами, від блуду, удавленини і крові, і щоб не робили іншим того, чого не бажають собі».

30 років плідного служіння апостола Якова як єпископа Єрусалима принесли великі плоди у вигляді величезної кількості навернених до Христа. Це викликало страшенну лють в його ворогів – юдейських старійшин. Якось вони схопили його та вивели на дах Єрусалимського Храму, де в останній раз запитали: «Ну ж бо, розкажи нам про Розіп’ятого». Але й перед обличчям смерті Яків голосно сповідав: «Ви питаєте про Іісуса? Господь сидить на Небесах праворуч Всевишньої Сили!» Тієї ж миті апостола було скинуто з даху.

Останніми його словами стала молитва за ворогів, яку колись промовив на Голгофі Христос: «Отче, прости їх, не знають бо, що коять».

Дуже важливим є свідчення про цього апостола відомого юдейського історика Йосифа Флавія, котрий, перераховуючи причини падіння Єрусалима, зазначав, що Бог покарав юдеїв, серед іншого, за вбивство праведного Якова. Саме Якову приписують численні дослідники складання першого найдревнішого чину Божественної літургії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Полтавской духовной семинарии отслужили Литургию по древнему чину апостола Иакова (фото)

***

Незадовго до своєї мученицької смерті апостол у своєму соборному посланні написав крилаті слова: «Віра без діл мертва є». Тож нехай наша віра в Бога не залишається тільки словами та завжди підтверджується відповідними конкретними справами любові і милосердя.

Христос посеред нас!

І є, і буде!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Парадоксы библейской археологии: фальшивые сенсации

 

Апостол Иаков брат Господень
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1563

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар