Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святий дня від #Отченаш — апостол і євангеліст Марк

Версия для печатиВерсия для печати

Рубрика #СВЯТОДЕНЬ на порталі Отченаш.укр

8 травня в православних храмах лунають натхнені слова святого апостола Петра:

«…Тож змиріться під міцну руку Божу, щоб підніс вас у свій час. Покладіть усяку журбу вашу на Нього, бо Він піклується про вас. Будьте тверезі, пильнуйте, бо противник ваш, диявол, ходить, як лев, що ричить, і шукає, кого б пожерти. Станьте проти нього міцною вірою, знаючи, що такі самі страждання трапляються і з братами вашими в світі… Бог же всієї благодаті, Котрий покликав нас у вічну славу Свою в Христі Іісусі, Сам, при короткочасному стражданні вашому, нехай удосконалить вас, утвердить, зміцнить і зробить непохитними. Йому слава і держава во віки віків. Амінь!»

Це послання апостола Петра цитується цього дня невипадково – адже саме 8 травня ми вшановуємо святого євангеліста Марка, разом з яким перебував Петро у Вавилоні, засновуючи там християнську громаду, та про котрого згадував в цьому посланні як про свого духовного сина: «Вітає вас церква у Вавилоні, вибрана разом з вами, а також і Марко, син мій… Мир вам усім у Христі Іісусі».

Читайте також: «ОТРОК.ua». Апостол Марк: о нем мы ничего не найдем в Евангелии

Відповіддю на численні чутки про наявність Євангелія від Петра стало саме Євангеліє від Марка, основою якого численні древні дослідники справедливо вважають саме проповідь Петрову, зафіксовану його вірним помічником Марком.

Апостол Марк народився в Єрусалимі. За переданням, у ніч Хресних страждань Спасителя він слідував за ним, загорнувшись у плащ, і втік від воїнів, які хотіли його схопити.

Після Вознесіння Господнього дім матері Марка став місцем молитовних зібрань першої християнської громади і прихистком для декотрих з апостолів.

Сам Марк обійшов із проповіддю про Воскресіння Христове велику кількість країн, ставши помічником Петра і Павла. Його слово чули на Кіпрі і в Антіохії, у Вавилоні та в Римі. Саме у Вічному місті Марк написав Євангеліє.

Але після усіх подорожей він повернувся за повелінням Божим до Єгипту, в Олександрію. Там він зміцнив християнську громаду, поставив єпископа і пресвітерів, заснував духовну школу і склав для Олександрійської громади чин Божественної літургії. Тому й вважають єгипетські християни Марка своїм особливим небесним покровителем.

Там він зустрів і смерть від рук язичників, невдоволених успіхами його проповіді. Увірвавшись в дім до Марка прямо під час Богослужіння, яке звершував апостол, вони побили його, витягли на вулицю і проволокли через місто до судилища. Апостол помер на дорозі зі словами: «В руки Твої, Господи, передаю дух мій…»

На іконах, згідно з одкровенням Іоанна Богослова, Марка зображують поруч із левом. Це – символ того, що в Євангелії від Марка, яке писалося переважно для язичників, особливу увагу зосереджено перш за все на тих словах і вчинках Христа, які підкреслюють Його Божественну Всемогутність.

***

Однією з центральних богословських тем в Євангелії від Марка є тема Сили Божої, що звершується через неміч людську, адже Господь робить можливим те, що для людей неможливо.

Завдяки діям Христа і Духа Святого учні Спасителя й до сьогодні йдуть по всьому світі і проповідують Євангеліє кожному створінню. Тож дай Боже сил і нам, немічним, проповідувати Воскреслого Спасителя – і не лише словами, а й, передусім – відповідними вчинками!

Христос воскрес!

апостол Марк
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1736

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар