Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святитель Тарасій Константинопольський — небесний покровитель Тараса Шевченка

Версия для печатиВерсия для печати

Минулого дня, 9 березня, ми відзначали День народження Тараса Григоровича Шевченка, а сьогодні вшановуємо святого, на честь якого великий поет отримав ім’я.

Це святитель ІХ століття Тарасій Константинопольський. СЛУХАЙТЕ РАДІОКАЛЕНДАР

Представник знатного роду, Тарасій народився та був вихований у столиці Візантії, Царгороді (Константинополі), отримавши блискучу освіту. Швидко просунувшись службовими східцями, Тарасій досить рано досяг високого звання сенатора Візантійської імперії. Але на нього чекало нове покликання.

Змучений боротьбою з іконоборчою єрессю, його попередник, патріарх Павел, вказав саме на Тарасія як на свого правонаступника, що зможе подолати іконоборців. Тарасій, на той час ще мирянин, довго відмовлявся, вважаючи себе недостойним. Проте одного дня, перейшовши внутрішній рубікон, підкорився – але лише за однієї умови: скликання VII Вселенського Церковного Собору, який відбувся у 787 році в Нікеї та засудив іконоборство як єресь.

22 роки патріарх Тарасій мудро керував, вів справжнє аскетичне життя, витративши увесь свій багатий статок на годування старих, сиріт, вдів та жебраків. Кожного Великодня він влаштовував для них велику трапезу, під час котрої власноруч прислуговував усім запрошеним.

І ніколи святитель не ставав на бік неправди, навіть якщо цього вимагали від нього імператори – так, він потрапив в опалу після того, як відмовився підтримати Костянтина Порфірородного, коли той звів наклеп на свою дружину і хотів взяти собі іншу.

Численні дива, які ставались після смерті патріарха Тарасія на його могилі, красномовно засвідчили його святість, а вдячна народна пам’ять назавжди зберегла згадку про те добро і любов, яку отримали люди від цього істинного послідовника Христового.

Читайте також:

10 фактів про ікону свт.Тарасія — небесного покровителя Тараса Шевченка

10 березня — день Ангела Тараса Шевченка. У церковному музеї зберігається унікальна ікона його небесного покровителя

Як і у що вірував Тарас Шевченко?

протодиякон Микола Лисенко
Святитель Тарасій Константинопольський
радіопрограма «Православний календар»
Тарас Шевченко

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1952

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар