Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святитель Іоасаф Білгородський: який зв'язок єпископа з Києвом?

Версия для печатиВерсия для печати

23 грудня - день пам'яті свт. Іоасафа Бєлгородського. Про його життя і подвиги - дивіться відеосюжет від знімальної групи "Православного вісника".

Іоаким Горленко – син козацького полковника та онук гетьмана Данила Апостола, народився в Прилуках на початку вісімнадцятого століття. І хто б міг подумати, що юнак з таким походженням та перспективами обере життєвий шлях ченця…

Майбутній святитель Іоасаф шукав молитовного спокою в київських монастирях, а натомість у столиці знайшлось застосування його талантам та працелюбності. Згодом Іоасафа призначили настоятелем Мгарського Преображенського монастиря, що поблизу Лубен на Полтавщині. Обитель постала перед молодим ігуменом у напівзруйнованому стані, і знадобилось багато зусиль та коштів на її відбудову. 

У пошуку благодійників Іоасаф вирушив до Москви і знайшов допомогу і прихильність в особі … самої імператриці Єлизавети Петрівни.  Але визнання при дворі мало і зворотній бік – його призначають намісником Троїце-Сергієвої Лаври, яка незадовго до того постраждала від руйнівної пожежі. Саме завдяки Іоасафу ці два монастиря набули звичного для сучасників вигляду.

Та через чотири роки вже як єпископ, Іоасаф прийняв керівництво Білгородською єпархією. Його зустріли величезна територія, збідніле населення, невігластво та безграмотність … Різного роду безчинства процвітали тут не тільки серед мирських людей, але й серед духовенства.

Іоасаф взявся виправляти духовне життя єдиним можливим способом. Там, де безсилі були страх та репресії, дієвими виявилися любов у поєднанні з твердістю та особистий приклад духовного життя. Він таємно носив дрова для бідної вдови, роздавав милостиню жебракам та примиряв ворогуючих.

Вузька стежка заповідей Божих перетворилася на широкий шлях, який торує православний люд до свого улюбленого святого. 

Храми і пам’ятники на честь святителя збудовано в Білгороді, Прилуках і, звичайно ж, у Києві. У 1998 році Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив освячення хреста та закладку храму Іоасафа Білгородського в столичному районі Нивки. Довгий час служили у наметовому храмі, а зараз підноситься до неба велична п’ятикупольна церква з нижнім приділом. Збудовано недільну школу, трапезну та котельню.

Минулої неділі з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира освячення храму та Божественну літургію в ньому звершив єпископ Боярський Феодосій у співслужінні столичного духовенства.

«Храм – место совершенно особенное еще и потому, что человек может приносить Богу труды свои: труды молитвы, труды исполнения заповедей в любом месте – дома, на роботе, и в общественном транспорте даже. А то, что человек может получить от Бога – благодать, отдельную благодать – он может получить только в православном храме. Именно через Царские врата православного храма мы получаем благодать причащения, именно в храме мы получаем благодать прощения грехов и многое другое, то чем человек живет духовно», - відмітив владика.

Для місцевих жителів за останні роки храм став частиною їхнього життя.

Тут діє недільна школа та центр духовно-психологІчної реабілітації, облаштовано клумби, альтанки та дитячий майданчик. 

Справжньою окрасою території став пам’ятник, встановлений з нагоди 100-річчя прославлення в лику святих Іоасафа Білгородського. Святитель, який за життя був  зразковим пастирем та адміністратором, продовжує допомагати християнам вже як небесний покровитель та молитвеник за нас перед Богом.

ФЕОДОСІЙ (Снігірьов), єпископ Боярський, вікарій Київської Митрополії
святитель Иоасаф Белгородский
«Православний вісник»
храм в ім'я Іосифа Бєлгородського на Нивках

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2501

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар